Woods se loučil nejlepším kolem, málem trefil hole-in-one

Tiger Woods

To nejlepší si Tiger Woods nechal na letošním Masters na konec. Bohužel ho kolo za 69 ran vyneslo pouze na dělené 32. místo, což je s ohledem na předturnajové prognózy zklamání. Za hlavního viníka nepovedeného turnaje označil Tiger svá železa.

Podle bookmakerů byl Woods před turnajem dokonce pátým největším favoritem na vítězství. Jenže v Augustě to nebyl ten Tiger, který na předešlých turnajích PGA Tour bojoval o tituly. Po kolech za 73, 75, 72 a 69 ran z toho bylo pro něho čtvrté nejhorší umístění na Masters v kariéře.

Hůře skončil pouze při své premiéře ještě jako amatér v roce 1995 (T41), o rok později, kdy neprošel cutem, a v roce 2012, kdy obsadil dělenou 40. příčku. Jeho zklamání podtrhl fakt, že ani s finálovým kolem za tři rány pod par nebyl spokojený.

"Bylo to asi nejvyšší skóre, jaké jsem dnes mohl zahrát. Je to trochu trpký konec," neskrýval Tiger po dohrání své pocity, které ještě umocnil druhý trojputt dne na závěrečné jamce.

Díky dvěma birdie a eaglu na předchozích pěti jamkách mohl dojít celý turnaj alespoň v paru, ale krátká hra ho znovu zradila: "Dnes jsem opět drivoval rovně, což je fajn. Byl to ale další špatný den s mými železy a také jsem příšerně puttoval."

Svou nejlepší ránu železem zahrál nejspíše hned v úvodu svého kola, když na čtvrté jamce trefil málem hole-in-one. Musel se spokojit jen s birdie.

I přes zklamání z výsledku je však Woods rád, že je konečně pravidelnou součástí velkých turnajů. "Hraní na majorech mi hodně chybělo. Vždyť jsem kolem nich normálně stavěl svůj kalendář," nezastírá bývalý dlouholetý golfový král.

"Samozřejmě je dobrý pocit, že zde mohu znovu hrát. V posledních dvou letech jsem se sem jezdil pouze najíst, tohle je přitom jedna z nejhezčích procházek ve světě golfu," připomněl Woods, že v posledních letech jezdil pouze na Večeře šampionů.

A co ho čeká nyní?

"Po turnaji dám hole na nějaký čas stranou. Obvykle jsem si bral tři nebo čtyři týdny volno. Dám tak hole do skříňky a na chvíli vypadnu."

Fanoušci se ale nemusí obávat, Tiger jim ještě letos nějakou tu parádu určitě nabídne. "Mám za sebou šest turnajů. Je to dobrý pocit, že mohu s ostatními soupeřit a hrát skóre, jaké jsem hrál," uzavřel Woods, který se těší na zbytek svého golfového roku.

A jeho fanoušci s ním.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení