Konec nebyl podle plánu, Vlčkové se finále nepovedlo

Karolína Vlčková

Před finálovým kolem dalšího turnaje Symetra Tour doufala v lepší výsledek, dvě nepovedené jamky ale Karolíně Vlčkové překazily plány. Přesto si na IOA Championship připsala v Kalifornii na své konto další důležité dolary, které mohou hrát na konci sezony důležitou roli.

Celkově to bylo 375 dolarů, což znamená, že po dvou odehraných turnajích má na svém kontě 1302 dolarů. To stačí v průběžném pořadí Race for the Card na 46. místo, od TOP 10 Vlčkovou nyní dělí přes tři tisíce dolarů.

Právě elitní desítka hráček se po konci ročníku Symetra Tour může těšit na plnou kartu na LPGA. A to je samozřejmě také hlavní cíl české profesionálky, která se na druhou zámořskou ženskou golfovou ligu probojovala koncem minulého roku v kvalifikační škole.

Po druhém kole, jehož úvodní devítka byla pro Vlčkovou jedna velká horská dráha, byla na děleném 44. místě se skóre +4. To si ale v neděli v Beaumontu nevylepšila, právě naopak. Pohoršila si o dalších pět ran.

Mohly za to nepovedené vstupy do obou devítek. Nejprve začala bogey na jedničce a dabláčem na trojce, z čehož se ale v první polovině kola následně oklepala dvěma berdíky na jamkách čtyři a osm.

Jenže poté přišly další ztráty - bogey na desítce, další bogey na třináctce a dokonce triple bogey na čtrnáctce. Třetí a poslední birdie dne ze šestnáctky už pouze kosmeticky upravovalo skóre.

"Nezakončila jsem druhý turnaj sezony tak, jak jsem měla v plánu, ale beru si s sebou spoustu pozitivních věcí. Teď mám chvilku čas se připravit na další turnaj," vzkázala Vlčková bojovně na Facebooku.

Z vítězství se v Kalifornii radovala Stephanie Meadow ze Severního Irska, která v play-off udolala Američanku Carleigh Silvers. Další turnaj čeká na hráčky na Symetra Tour začátkem května v Georgii. 

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení