Šampion Masters Reed. Proč ho nikdo nemá rád?

Patrick Reed

Patrick Reed se dočkal v kariéře vysněné mety. Vyhrál Masters v Augustě, kde navíc studoval na univerzitě. Že by z toho měli místní, nebo spousta dalších fanoušků odkudkoliv velkou radost, se ale říct nedá. Reed patři k nejméně oblíbeným hráčům na PGA Tour.

A nejen fanoušci, nemusí ho hráči i další lidé, kteří se uvnitř kolotoče PGA Tour pohybují. V zákulisí se o něm moc hezky nemluví. Je to oprávněné?

Po nedělním vítězství na Masters nepadaly otázky jen na samotný turnaj. Jeden reportér se nebál položit Reedovi dotaz, proč ho nikdo nemá rád. Proč mu na jeho Twitteru spílá tolik fanoušků?

Čerstvý major šampion nasadil křečovitý úsměv a odpověděl: "Nevím. Proč se nezeptáte jich? Myslím, že nemám ponětí. Opravdu se nestarám o to, co lidé píší na Twitteru, nebo co říkají, když mi fandí, nebo nefandí. Jsem tu proto, abych dělal svou práci. A tou je hrát golf."

A skutečně, Masters není koneckonců soutěž v popularitě, což je pro Reeda dobré. V neděli totiž nebylo v Augustě mnoho diváků, kteří by mu fandili. Zdaleka ne tolik, kolik přálo Jordanu Spiethovi, Rorymu McIlroyovi nebo Rickiemu Fowlerovi.

Reed dokonce studoval na Augusta State a jeho rodiče tu stále žijí. Ale to ho nedělá mezi místními nijak oblíbeným. Možná naopak, protože na školu přestoupil z University of Georgia (UGA) s pověstí podvodníka a zloděje, která ho provází stále.

Sám tvrdí, že UGA musel opustit kvůli dvěma přestupkům za alkohol, ale jeho tehdejší spolužáci mluví jinak. V knize Slaying the Tiger o nové generaci mladších hráčů, která přišla po Woodsovi, píše autor Shane Ryan, že ho v kvalifikačním turnaji přistihli při snaze odehrát cizí míček, když ten jeho ležel v roughu.

Ryan také píše, že ho spoluhráči vinili z krádeží v šatnách. Reed odmítl obě obvinění a podnítil vydat místopřísežné prohlášení, ve kterém jeho tehdejší trenér Chris Haack uvedl, že "neví o žádných obviněních z podvádění nebo krádeže" proti Reedovi, když byl UGA.

Ale pak je tu Haackův asistent Jason Payne, který řekl pravý opak. "Příběh, který napsal Shane Ryan, je přesným popisem jeho (Reedovy) kariéry na UGA. Včetně obvinění jeho bývalých spoluhráčů," prohlásil Payne.

A to je hodně drsné. Kromě toho je tu rozporuplný vztah Reeda s rodiči, který minulý týden jeho auru rozhodně nevylepšil. Ačkoli rodiče žijí v Augustě, na hřišti se za synem bojujícím o životní triumf podívat nepřišli.

Jsou tu i další Reedovy excesy.

V roce 2014 zachytily mikrofony, jak na WGC v Šanghaji velice sprostě nadával sám sobě po nepovedeném puttu. Omluvil se za to, ale nikdy mu nepřišlo divné, když později ten samý rok o sobě prohlásil, že je jeden z pěti nejlepších hráčů světa. A to ještě ani nehrál na majoru.

Následující sezóna mu ale vyšla. Doslal se do amerického týmu pro Ryder Cup, kde několikrát svůj vítězný tým podržel.

I proto si vysloužil lichotivou přezdívku Captain America. Jenže divákům ve skotském Gleneagles lezl na nervy, když si dal několikrát velice neslušně prst přes pusu na znamení, aby mlčeli.

Udělal to na sedmé jamce, když zavěsil svůj putt do birdie. Tak moc si ten moment užíval, že si pak siluetu tohoto obrázku umístil i na přezku. To už svědčí o jisté míře samolibosti.

Jordan Spieth, který s ním byl v týmu i v roce 2016, pak řekl, že Reed nehraje proto, aby vyhrával, ale aby zraňoval ostatní. A přidal i historku, kdy Reeda uzemnil i asistent kapitána amerického týmu Tiger Woods.

Ten mu na jeho silácké řeči řekl: "Jenom klid Patricku. Potřebuješ už jenom vyhrát 74 turnajů a 14 majorů." Podle Spietha Tiger své úspěchy nezmiňuje, nemá to zapotřebí.

Ale na Reeda to vytáhl ve smyslu, "kdo si myslíš, že jsi."

To bylo před čtyřmi lety. Nyní je jasné, kdo Reed je. Vítěz Masters. Tento fakt mu nejspíš ego neukočíruje. Uvidíme, jak to bude dávat světu najevo.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení