Fowler opět těsně pod vrcholem: Jsem připravený vyhrát major

Rickie Fowler

Rickie Fowler moc dobře ví, jaké to je být na majoru blízko vítězství, ale po dohrání pouze gratulovat vítězi. Po letošním Masters však konečně cítí něco jiného, než při předešlých sedmi případech, kdy na turnajích velké čtyřky skončil v TOP 5. Cítí, že je blízko vítězství.

Před finálovým kolem v Augustě byl třetí se ztrátou pěti ran. Když navíc v neděli zpočátku hledal svá železa a po sedmi jamkách byl jednu vrchem, zdálo se, že je ze hry o titul venku. Jenže Fowler následně znovu předvedl, že finiše velkých turnajů mu jdou. Že umí útočit.

Na závěrečných 11 jamkách už nezaváhal, k tomu přidal šest berdíků a donutil Patricka Reeda alespoň lehce znejistět. Ten musel na poslední jamce zahrál par, což ale zvládl a došel si pro své první zelené sako.

A Fowler čeká dál.

"To birdie na poslední jamce bylo fajn. Alespoň jsem ho udržel na pozoru a porazil jsem Jordana v souboji o samostatné druhé místo," řekl ke svému závěrečnému birdie Fowler, který se tím posunul na skóre -14.

Třetí Spieth byl už v klubovně, po bogey na poslední jamce s mínus třinácti. A Reed právě začínal poslední jamku, když držel výsledek -15, který po paru udržel. Žádné další drama už Augusta nenabídla.

Přesto to byl krásný souboj.

Pro populárního Američana opět s hořkým koncem. Poosmé v kariéře skončil na majorech v elitní pětce. Poté, co to v roce 2014 zvládl na všech čtyřech turnajích velké čtyřky, přišli dva horší roky, od loňska už ale na majorech opět začíná kroužit kolem své kořisti.

"Cítím, že je to teď jiné. Myslím, že jsem připravený vyhrát major. Mám za sebou první major týden, kdy jsem to tak chápal a cítil," prozradil Fowler poté, co si z Augusty odvezl 1 188 000 dolarů za druhé místo.

Už se tak nemůže dočkat letošní druhé šance, která přijde za deset týdnu na US Open. Hrát se bude v Shinnecock Hills, což je Rickieho hodně oblíbené místo: "Je to jedno z mých nejoblíbenějších hřišť ve Státech. Na těch zbylých dvou (pro The Open a PGA Championship) jsem ještě nehrál, ale mohla by to být velmi dobrá major sezona."

To nejlepší z finálového kola Rickieho Fowlera

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení