Nová cesta na LPGA, byla odhalena Q-Series na 144 jamek!

Klára Spilková

Až se budou chtít letos na podzim dostat především Klára Spilková a Karolína Vlčková opět na LPGA, čeká je úplně nová zkušenost. LPGA totiž odhalila novou podobu třetí finálové fáze kvalifikační školy, kterou bude dvoutýdenní golfový maraton na 144 jamek. Q-Series.

Hrát se bude v Pinehurst Resortu v Severní Karolíně, kam se finálová fáze přestěhuje z floridské Daytona Beach. A místo jednotýdenního pětikolového turnaje na 90 jamek se budou hrát na dvou hřištích dva čtyřkolové turnaje. První od 24. do 27. října na Pinehurst No. 6 a druhý v dalším týdnu od 31. října do 3. listopadu na Pinehurst No. 7.

"Co se mi na Q-Series líbí nejvíce je, že se bude jednat o skutečný test, jak jsou hráčky připraveny na LPGA," říká komisař série Mike Whan.

Hrát se bude nejen o karty, ale také o 150 000 dolarů. A karet bude ve hře celkem 45 oproti dosavadním 20 kouskům. Budou ale rozděleny do různých kategorií.

"Herní status, který si hráčky vybojují v Q-Series, bude přesně reflektovat osm kol souboje tváří v tvář náročného testu v Pinehurst Resortu," dodal Whan.

Celkem si Q-Series zahraje 108 hráček.

Ty vzejdou z těch, které skončily mezi 101. a 150. místem v money listu LPGA a 11. a 30. místem v money listu Symetra Tour. Startovní pole bude doplněno hráčkami do 75. místa ve světovém žebříku (maximálně 10), nejlepšími pěti univerzitními hráčkami podle žebříčku Golfweek/Sagarin a pak také nejlepšími hráčkami z druhé fáze kvalifikační školy.

Nově tak budou moci do boje o LPGA zasáhnout také amatérky, které budou mít čas v případě úspěchu přestoupit k profesionálkám do 1. července následujícího roku. Jde především o nejlepší amatérky z posledních ročníků univerzit, aby si mohly vyzkoušet, jaké to je bojovat o kartu na LPGA a třeba ji i získat.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení