Příliš hodný Fowler. Vyhraje prý, až bude arogantní

Rickie Fowler

Letošní Masters je už několik dní minulostí, ale pořád jsou tu témata, o kterých se mluví. Jedním z nich je Rickie Fowler a jeho dosud neúspěšná snaha vyhrát major. Letos mu na vítěze Patricka Reeda chyběla jediná rána.

"Případ Fowler" přišel na přetřes v pořadu Golf Channel Podcast, jehož hostem byl pětapadesátiletý profík, nyní komentátor a publicista Brandel Chamblee. Podle něj jeden z nejoblíbenějších hráčů současnosti doplácí na to, že je příliš hodný.

"Nehrál ve finále svůj nejlepší golf, a to je vždycky problém tam mezi ušima," glosoval Chamblee, že Fowler to nezvládl především ve své hlavě. "Není nic jiného, co by mu bránilo hrát nejlepší golf, než víra, odhodlání a touha vzdorovat," dodal.

"Je to velmi příjemný člověk, a lidé, kteří mají tendenci hrát v posledních kolech svůj nejlepší golf, tak tolik příjemní nejsou," myslí si Chamblee.

"Rickie Fowler je ten nejmilejší chlap na světě, ale zároveň musím říct, že není jiná cesta, než být trochu podlejší a arogantnější. Kdo ve vás bude ksakru věřit, když ne vy sám. Arogance je ve sportu dobrá věc a může vám dobře posloužit," řekl Chamblee.

"Možná to z něj neudělá nejlepší společnost na večeři, ale doufám, že po tomto Masters a jeho finiši se stane přinejmenším trochu více arogantním," doporučil Chamblee Fowlerovi, který už osmkrát skončil na majorech v TOP 5.

Odborník pohovořil o dalším velkém poraženém letošního Masters. Rory McIlroy byl v neděli také hodně blízko vítězství, kterým by zkompletoval kariérní Grand Slam, ale zahrál ve finálovém kole 74 ran.

"Brzdila ho nepozornost, kvůli které je schopný zničehonic vyhodit svou ránu doleva a neschopnost s lehkostí kontrolovat vysoký fade. Jeho švih je bezesporu nádherný, ale má v něm ukryté démony," řekl Chamblee.

Zmínil také svůj pohled na šance Tigera Woodse vyhrát svůj 15. major poté, co ho viděl hrát na Masters. Chamblee je vidí skepticky, protože Woods není prý dostatečně přesný z týčka, což vás prý na majoru vytrestá.

"Myslím, že může vyhrávat běžné turnaje. Přijde na způsob, jak toho dosáhnout. Ale aby vyhrál major, musí přijít na to, jak lépe trefovat míče z odpališť," zmínil Chamblee.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení