Nedal cut na PGA Tour. Protože trefil velkého černého ptáka

Kelly Kraft

Nedat cut na PGA Tour se dá spoustou způsobů. Jeden z nich si v pátek vyzkoušel na RBC Heritage Kelly Kraft, který v úvodu svého druhého kola trefil ve vzduchu ptáka. Jeho míček pak skončil ve vodě a Kraft nedal cut o jedinou ránu.

Vše se událo na tříparové čtrnáctce (Kraft startoval z desítky), kde vzal Američan do ruky 7-železo a poslal svůj míček směrem ke greenu. Ten tam ale nedoletěl, protože skončil ve vodní překážce.

Ve vzduchu totiž zasáhl letícího ptáka.

"Nejspíše mě to stálo cut. Bylo to zhruba 30 yardů od odpaliště, kde se ten velký černý pták postavil do letu míčku a ten byl následně o 20 yardů kratší a skončil ve vodě. Jinak by byl na středu greenu, možná dost blízko. Vytočilo mě to," přiznal Kraft.

Kraftovi spoluhráči si dokonce nechali zavolat rozhodčí, jestli by nebylo možné znovu natýčkovat po trefení ptáka ve vzduchu. Ten jim ale řekl, že má Kraft smůlu a musí jít dropovat. Bylo z toho double bogey.

"Je velký rozdíl mezi ptákem a třeba telefonními sítěmi, které postavil člověk. Je to prostě smůla a neděje se to příliš často. Dnes je ale pátek třináctého," řekl Dillard Pruitt, jeden z rozhodčích na PGA Tour.

Kraft i kvůli tomu přinesl do klubovny skóre 72 (+1) a celkově skončil také na plus jedné. o ránu tak neprošel cutem,

Podobné problémy nemusel v Hilton Head řešit Bryson DeChambeau, který po dvou kolech za 68 a 64 ran vede s průběžným výsledkem -10. Jedinou ránu na něho ztrácejí Ian Poulter a Si Woo Kim.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih 2. kola

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení