Beef potěšil španělské fans. Našel Rahmův míček

Andrew Johnston a Jon Rahm

Říkáte si, že nejvíce potěšíte fanoušky skvělou ranou, přesným chipem, nebo proměněným dlouhým puttem? Nemusí to být pravda, jak se přesvědčil Andrew „Beef“ Johnston. Ten vyvolal největší ohlas tím, že našel míček domácího miláčka Jona Rahma

Světová čtyřka útočí na Open de Espaňa na první domácí profesionální titul. Navíc přijel ve skvělé formě, když v neděli dokončil Masters na čtvrtém místě.

V prvních dvou kolech hraje ve flightu s populárním Beefem, kterého milují fanoušci kdekoliv na světě, kam přijede hrát. Teď ale Angličan nejvíce potěšil španělské příznivce tím, že našel Rahmův míček v hustém rouhgu a uchránil ho tak od trestných ran.

Oba hráči zatím hrají v Madridu skvěle. Johnston zahrál dvakrát 68 ran a dělí se o 8. místo s výsledkem -8. Rahm je na tom na děleném 5. místě o ránu lépe, když po pátečních 67 zahrál také 68 ran.

Rahm ale oproti prvnímu kolu ztratil na vedení tři rány. Největší favorit a hvězda turnaje tak ztrácí čtyři údery ne vedoucího Ira Paula Dunna. Ten zahrál v pátek 65 ran a ještě o jednu ránu tak stlačil svůj čtvrteční zápis.

Dunne dokončil svou páteční rundu zhruba hodinu před tím, než Rahm vyšel na hřiště. V klubovně tak na něj měl osm ran náskok. Rahm, který poprvé natýčkoval chvíli před třetí odpoledne, tak měl co dohánět.

A začal rovnou eaglem na jedničce. Pak přidal berdíky na pětce a jedenáctce, než přišel nepříjemný dabláč na dvanáctce. Následující jamka ale znamenala další birdie. Na osmnáctce mu pak těsně minul putt do dalšího eaglu, který tu zahrál již předchozí den.

Šanci si vytvořil skvělou příhrou do greenu, která trefila vlajku.

Ještě o ránu lepší než on je další Španěl Nacho Elvira. Společně s ním ztrácí na vedení tři rány ještě Brett Rumford a Callum Shinkwin. Další španělská hvězda Rafa Cabrera Bello neprošel překvapivě cutem.

Průběžné výsledky sledujte zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení