Poulter nezastavuje! Jde si pro druhý titul ve třech týdnech

Ian Poulter

Když má golfista formu, snaží se z toho vytřískat, co to dá. Je to i aktuální případě Iana Poultera, který čekal necelých šest let na další turnajový titul. A nyní mí šanci vyhrát na PGA Tour podruhé ve třech týdnech! Na RBC Heritage totiž vede po třech kolech.

Poulter vyhrál na přelomu března a dubna v Houstonu, čímž nejen že ukončil své dlouhé období sucha, ale na poslední chvíli se také kvalifikoval na Masters. A nyní, jen týden po turnaji v Augustě, jde do finálového kola opět jako jeden z favoritů na vítězství.

Na ostrově Hilton Head v Jižní Karolíně nezahrál bogey už 45 jamek! Naposledy zaváhal na devítce v prvním kole, od té doby zapisuje do své skórkarty pouze pary a berdíky. Celkem se posunul už na skóre -13 a vede o ránu před Lukem Listem a Si Woo Kimem.

Uvidí se, co s populárním Angličanem ve finálovém kole udělá únava. Hraje totiž už šestý týden v řadě, což u něho není normální. Maximálně je zvyklý hrát v řadě tři turnaje.

To nejlepší z kola Iana Poultera

"Abych byl upřímný, sám jsem překvapený, že jsem ještě vzhůru. Šest týdnů v řadě! Normálně si po třech týdnech dávám jeden pauzu," přiznal Poulter, kterému na RBC Heritage drží palce i jeho otec. "Táta říkal, že jsem nikdy nespal tak dlouho," usmál se Poulter.

V neděli si ale i jako lídr turnaje bude muset přivstat.

Kvůli hrozbě sliné odpolední bouřky organizátoři pustí hráče i ve finálovém kole ze dvou odpališť a po třech. Poulter, List a Kim odstartují z jedničky v devět ráno místního času.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih 3. kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení