Rahm si splnil sen, vyhrál Open de Espaňa

Jon Rahm

Na začátku týdne snil o tom, jaké by to bylo navázat na své domácí amatérské tituly prvním profesionálním. Nyní už Jon Rahm snít nemusí, může vyprávět, jaké to je. V dramatickém nedělním finále Open de Espaňa totiž zahrál z hráčů na špici nejlépe a zvítězil.

Jako amatér vyhrál Rahm sedm španělských národních amatérských titulů v několika věkových kategoriích. Nyní se stal po Antonio Garridovi, Seve Ballesterosovi, Sergiu Garciovi, Alvaro Quirosovi a Miguelu Ángelu Jiménezovi šestým Španělem, který vyhrál i místní profesionální Open.

Tedy od roku 1972, kdy se stalo součástí European Tour. 

"Cítím velké zadostiučinění. Když jsem se rozhodl, že sem přijedu přímo z Augusty a pouze se neukáži a nebudu chodit kolem, tak jsem chtěl tento turnaj vyhrát," přiznal čtvrtý hráč světa.

Od 1. kola si šel za svým cílem, a nakonec na něj dosáhl. Díky čtyřem vyrovnaným kolům za 67, 68, 66 a 67 ran dohrál celkově za -20 a o dvě rány porazil lídra po třetím kole Paula Dunna. Třetí skončil se ztrátou tří ran další Španěl Nacho Elvira, který zahrál na předposlední jamce dabláče.

"Měl jsem štěstí, že jsem byl od 16 let šampionem Španělska ve všech kategoriích. Spojit takto amatérskou a profesionální kariéru, vyhrát poslední titul, který mi chyběl, a dostat se na prestižní list španělských vítězů... Je těžké popsat, jak dobrý pocit to je," řekl Rahm.

Atmosféru v resortu Centro Nacional de Golf si užíval: "Bylo to neskutečné. Byla to ale také nejtěžší neděle, jakou jsem prožil na turnaji, který jsem vyhrál, protože jak diváci, tak já jsem tak moc chtěl vyhrát."

"Všichni jste viděli, jak nadšení všichni byli. Cítil jsem to napětí, ten stres, vše bylo maximální. (Diváci) hráli velkou roli v tom všem. Přijel jsem hlavně kvůli nim, takže jsem rád, že jsem tenhle titul mohl vyhrát pro Španěly," dodal Rahm, který si připsal třetí titul na European Tour.

Předešlé dva získal loni v Irsku a Dubaji. Další dvě vítězství si ve svých 23 letech už připsal také na PGA Tour, když v loňském roce vyhrál Farmers Insurance Open a letos CareerBuilder Challenge. 

Na tři vítězství na evropské sérii navíc potřeboval jen 19 turnajů, což je třetí nejmenší počet v historii European Tour. A to je vše pouze začátek.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení