Poulterovi došel dech, asijskou bitvu ovládl Japonec

Satoshi Kodaira

Mohl si dojít pro druhý titul na PGA Tour ve třech týdnech, ale v závěru RBC Heritage došla Ianu Poulterovi šťáva. O vítězství se tak nakonec na ostrově Hilton Head utkali až v play-off Korejec Si Woo Kim s Japoncem Satoshim Kodairou, který uspěl na třetí jamce.

Poulter čekal na svůj další turnajový titul skoro šest let, pak si ale málem během tří týdnů připsal hned dva. Když před třemi týdny vyhrál v Houstonu, vybojoval si na poslední chvíli pozvánku na Masters. A zlepšenou formu potvrzoval také tři a půl kola v Jižní Karolíně.

Ještě v polovině finálové rundy v Harbour Town byl ve hře o titul. Se skóre -14 ztrácel na svého parťáka ze závěrečného flightu Kima jedinou ránu. Jenže na druhé devítce nasedl do bogey vláčku, ze kterého už nevystoupil.

Pohoršil si o pět ran a skončil dělený sedmý. Dá se to přitom pochopit, vždyť hrál šestý turnaj v šesti týdnech v řadě...

Vše tak měl ve svých rukách Kim, jenže ani on druhou polovinu své nedělní golfové šichty nezvládl. Kvůli třem bogey si pohoršil na mínus dvanáctce a dal šanci ostatním se na něho dotáhnout.

Jako jediný to zvládl Kodaira a šlo se do play-off.

V něm obešli oba hráči dvakrát osmnáctku v paru, a tak se šlo na třípar sedmnáctky. Na té už 28letý Japonec dosáhl na birdie a mohl se radovat ze svého premiérového titulu na nejprestižnějším golfovém okruhu.

To nejlepší z kola Satoshiho Kodiary

"Vůbec jsem nemyslel na to, že bych mohl vyhrát," přiznal Kodaira své dopolední rozpoložení, když na hřiště šel o hodinu dříve než poslední flight. Jenže kolo za 66 ran se sedmi berdíky stačilo.

Měl ale i potřebné štěstí.

Jako třeba když Kim na poslední jamce nedal putt do birdie z necelých dvou metrů, míček jen objel jamku a zůstal na hraně. "Snažil jsem se o to nejlepší, ale míček tam nespadnul. Tak to prostě je," pokrčil rameny zklamaný Korejec, který bude v květnu obhajovat titul na The Players.

V play-off se pak nejprve Kodaira zachránil na druhé jamce up and downem a puttem do paru z metru a půl, aby o pár minut později berdíkem na sedmnáctce rozhodl.

 

The birdie putt that clinched Satoshi Kodaira’s first TOUR title. 

Příspěvek sdílený PGA TOUR (@pgatour),

"U toho posledního puttu jsem ani nebyl tak nervózní, rozhodně méně oproti těm prvním dvěma na osmnáctce," přiznal japonský profesionál, který skončil o týden dříve na Masters na děleném 28. místě.

Do Augusty se tak vrátí i za rok a těšit se může i na další velké turnaje. "O této úrovni jsem vždy snil. Mít možnost hrát na PGA Tour na plný úvazek je pro mě splněním snu," nezastírá Satoshi Kodaira.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih finálového kola

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení