Přijede hvězda! Na Czech Masters dorazí vítěz Masters Willett

celá fotogalerie (20) » Danny Willett

Organizátoři D+D REAL Czech Masters, jediného turnaje European Tour v Česku, hlásí první letošní hvězdy. Těmi jsou již tradiční účastníci turnaje Lee Westwood a John Daly, ke kterým se jako hlavní kluk z plakátu přidal vítěz Masters 2016 Angličan Danny Willett.

Pátý ročník turnaje se uskuteční od 23. do 26. srpna v Albatross Golf Resortu. Na odměnách si hráči rozdělí 1 milion Euro.

"Turnaj má vynikající úroveň. Mezi hráči si získal skvělé jméno a je oblíbený. Už se těším na návrat do Prahy," vzkazuje 30letý Willett, který zvítězil ještě na dalších čtyřech turnajích European Tour. Na Czech Masters se objevil už v roce 2014, kdy skončil dělený třináctý.

"Pětiletá historie turnaje znamená pro European Tour, že jsme její stabilní součástí. Stejně k nám přistupují i hráči. Na Albatrossu jsme ještě nikdy neměli vítěze nejslavnějšího majoru, letos se nám povedlo získat Willetta. Další hvězdy jako Westwood a Daly k nám jezdí velmi rádi, a to že budou v Česku potřetí za sebou svědčí o výjimečnosti akce," řekl Petr Dědek, majitel promotérské společnosti Relmost, během pondělní tiskové konference v hotelu Vienna House Andel's Prague.

Tím výčet slavných hráčů nekončí.

"Už od podzimu intenzivně řešíme start Ernieho Else. Jeho program je nabitý a my věříme, že se nám jeho účast povede dotáhnout. Od loňska máme slib od Martina Kaymera, že pokud bude fit a nebude bojovat ve FedEx Cupu, přijede napravit loňský nezdar, kdy neprošel cutem. Byl tady nadšený, navíc je velmi pravděpodobné, že bude bojovat o účast na Ryder Cupu a my jsme předposledním dílem kvalifikace," dodává Dědek.

Relmost uspořádal od roku 2012 celkem 14 turnajů Challenge Tour nebo European Tour. Na prize money vyplatil 5 milionů 685 tisíc Euro. To ho řadí mezi největší evropské promotéry golfových turnajů.

Do turnaje zasáhne minimálně 10 českých golfistů včetně dvou amatérů. Jednoho z nich nominuje Česká golfová federace. Nejúspěšnějším Čechem na D+D REAL Czech Masters je Filip Mrůzek, který dvakrát prošel cutem. Je také historicky nejlepším českým golfistou na European Tour, když loni v Portugalsku na Open de Portugal obsadil 48. místo.

"Společnost Relmost jako promotér profesionálních turnajů European Tour a European Challenge Tour odvádí špičkovou práci a dělá skvělou reklamu golfu a České republice. Naše dosavadní spolupráce se v letošním roce výrazně rozšiřuje. Nepůjde však jen o herní příležitosti pro nejlepší amatérské reprezentanty, ale zejména o propagaci golfu jako sportu pro celou rodinu a volnočasové aktivity, která prospívá našemu zdraví," říká Aleš Libecajt, generální sekretář ČGF.

Ten věří, že se federaci podaří na turnaj nalákat i negolfisty: "Soutěžní program Czech Masters určitě přiláká golfisty všech věkových i výkonnostních kategorií a opět nabídne golf světové úrovně. Česká golfová federace bude lákat na bohatý doprovodný program a přivede na Albatross ty, kteří s golfem ve svých myšlenkách teprve koketují."

Samotné hřiště si pak na hráče přes zimu připravilo opět několik změn, tou hlavní je posunutí greenu 18. jamky blíže vodní překážce. 

“Green 18. jamky byl rozšířen až k jezeru a nabízí opravdu zajímavé nové pin pozice. Z obou stran je chráněn dvojicí bunkerů, delší rány skončí v údolí za greenem, které architekt Preston nazval Valley of Perdition, tedy Pekelné údolí. Že vytvoří nejednu zapeklitou situaci, o tom jsme již nyní přesvědčeni. Celá změna greenu bude nutit hráče hrát delší rány z odpaliště, aby mohli zahrát krátká železa na obtížné piny. Myslím, že letos uvidíme změnu strategie hry na této finální jamce," popisuje Stanislav Lisner, generální manažer Albatross Golf Resortu.

Generálním partnerem turnaje je i letos Raiffeisenbank. "Je nám ctí být generálním partnerem a oficiální bankou dalšího ročníku tohoto prestižního turnaje, který do České republiky přináší světový golf,“ říká marketingová ředitelka Raiffeisenbank Hana Kovářová.

Co si pak pro diváky přímo na hřišti připravili? "Jako tradiční podporovatel golfu nabídneme návštěvníkům možnost zapojit se do oblíbené puttovací soutěže o 100 000 korun, diváky opět potěšíme praktickými radiopřijímači, které jim umožní poslouchat živý přenos dění na hřišti, či tradičními deštníky. Věřím, že s rostoucí popularitou tohoto turnaje přilákáme nejen golfisty, ale také negolfisty, kteří si turnajové dění užijí stejně intenzivně jako aktivní hráči."

Více fotek nové podoby 18. geenu zde

Turnaj patří svou celosvětovou sledovaností mezi nejvýznamnější sportovní akce v Česku. Prostřednictvím televizních přenosů, které sleduje až 170 milionů diváků, přispívá k propagaci Česka v zahraničí.

“CzechTourism je již třetím rokem hrdým partnerem prestižního golfového turnaje Czech Masters. Obzvláště letos, kdy Česká republika oslavuje sto let od založení samostatného Československa, je prezentace v zahraničí velmi významná. Mediální pokrytí i samotný společenský význam akce Czech Masters přispívají příjezdovému cestovnímu ruchu do České republiky i dobrému jménu naší země," uvedla Monika Palatková, ředitelka agentury CzechTourism.

Potřetí se bude také v posledním kole na deváté jamce měřit nejdelší odpal. Předloni vyhrál Matthew Fitzpatrick s drivem dlouhým 301 metr, loňský vítěz Němec Christian Bräunig pálil 293 metrů.

Oba tak získali pivo na rok od Pilsner Urquell.

"Jsem potěšen, že již pět let se Pilsner Urquell jako zakladatel české pivní kultury a jako 'Oficiální pivo českého golfu' může podílet na budování tradice Czech Masters, jako golfového turnaje světové úrovně a nejprestižnější golfové události v České republice,” říká Grant McKenzie, marketingový ředitel Plzeňského Prazdroje.

Na Czech Masters se pak bude pít také káva Nespresso.

"Svět prémiové kávy Nespresso a unikátní golfové události Czech Masters se opět propojuje, a to již třetím rokem. Nespresso jako oficiální partner akce přináší kvalitní kávu předním světovým hráčům, ale i všem dalším nadšencům a fanouškům, kteří si mohou vychutnávat šálek za šálkem, a to dokonce i na greenu," těší Andreu Petrovou, marketingovou manažerku pro Česko a Slovensko.

Na Czech Masters bude opět vstup pro všechny registrované golfisty zdarma, navíc zdarma projde každý držitel jakékoli platební karty Raiffeisenbank, majitel vozu Škoda po předložení klíče od auta, každý divák s tiketem Tipsportu vsazeným na turnaj v hodnotě minimálně 50 korun, držitelé zaměstnanecké karty Plzeňského Prazdroje a nově také držitelé karty Nespresso.

Zdarma je samozřejmě také vstup pro děti do 15 let, seniory a ZTP. Přímé přenosy odvysílá stanice Nova Action a to v plném rozsahu s mezinárodním signálem, to znamená celkem 19 hodin golfu živě.

V turnajové vesničce bude během turnaje opět probíhat food festival, pokračuje také merchandisingová spolupráce se značkou Under Armour, která nabídne kolekci Czech Masters v obchodu Brudra. Pro děti bude od čtvrtka do neděle připravený dětský zábavní park.

Celý turnajový týden odstartuje Raiffeisenbank exhibice na Vltavě. Osm hvězd turnaje bude trefovat z lodě na Vltavě ponton s jamkou. Diváci mohou vše sledovat z nábřeží u Mánesova mostu 21. srpna po 15. hodině.

K pravidelným akcím, které Relmost pořádá, patří také dva turnaje Challenge Tour. Sedmý ročník D+D REAL Czech Challenge se koná od 24. až 27. května na hřišti pod Kunětickou horou a od 5. do 8. července se bude hrát na Zbraslavi druhý ročník Prague Golf Challenge. Na obou turnajích bude startovat minimálně 13 českých golfistů.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení