Kořínek vstoupil do sezony druhým místem v Polsku

Aleš Kořínek

Aleš Kořínek si PGA Polska Tour oblíbil. Loni odehrál všech pět turnajů série, které nebyly spolupořádány s Pro Golf Tour, a na všech pěti skončil na bedně, když dva z nich vyhrál. A umístěním mezi nejlepšími třemi vstoupil i do letošního ročníku.

Na turnaji Grandi Invitational by John Deere totiž obsadil druhé místo a polepšil si tak oproti loňskému roku o jednu příčku, když loni skončil na stejném místě třetí. Letošní výsledek by mu ale stačil před rokem na jasné vítězství. Tentokrát ale ani skvělé skóre -9 po dvou kolech titul nepřineslo.

Naprosto fenomenálně totiž v Grandi Golf Clubu zahrál Mateusz Gradecki, který už o sobě dává výrazně vědět také na Pro Golf Tour, kde mu v aktuálním ročníku patří po osmi odehraných turnajích v pořadí Order of Merit patří skvělé čtvrté místo.

O svém vítězství nedaleko polské Vratislavi rozhodl už v prvním kole, na které potřeboval pouhých 61 ran. Ve druhém vše kontroloval výsledkem 67 a s celkovými mínus čtrnácti si došel po jednoznačné vítězství.

V neděli se tak hrálo prakticky pouze o druhé místo, a to si nakonec bezpečně pohlídal Kořínek.

Jeho jediní dva reální soupeři po prvním kole v tom druhém totiž postupně odpadali a český profesionál si výsledky 67 a 66 ran pojistil se skóre -9 druhé místo. Hráči na děleném třetím místě zaostali o osm ran.

Na turnaji z českých golfistů startovali ještě Marek Siakala (+6, T11), Tadeáš Sedláček (+11, T15) a Michal Kucharčík (+18, 23.)

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení