Na LETAS se představí čtyři Češky, v zámoří hraje Vlčková

Gabriela Roberta Vítů

Celkem čtyři české hráčky se představí v tomto týdnu na nižší evropské LET Access Series. Ke dvěma profesionálkám Šideri Váňové a Lucii Hinnerové se na VP Bank Ladies Open připojí amatérky Gabriela Roberta Vítů a Patricie Macková. V zámoří pak čeká Karolínu Vlčkovou další turnaj na Symetra Tour, kde bojuje o kartu na LPGA.

Váňová už za sebou jeden start na LETAS má, když začátkem dubna skončila ve Francii na děleném 45. místě. Turnaj Terre Blanche Ladies Open byl ale kvůli silnému větru zkrácen na dvě kola, což přihrálo senzační páté místo české amatérce Janě Melichové.

Na tu se v tomto týdnu pokusí navázat Gabriela Roberta Vítů (na snímku) a Patricie Macková. Obě se na turnaj dostaly díky pozvánce, kterou Česká golfová federace vyměnila za starty na českém turnaji LETAS na Konopišti.

Profesionálku Lucii Hinnerovou pak čeká letošní premiéra na okruhu. Loni na stejném turnaji neprošla po dvou kolech za 78 ran cutem, což se Váňové podařilo. Kvůli nepovedenému finálovému kolu si ale pohoršila na dělenou 42. příčku. Letos však jde do turnaje v úplně jiné pozici.

Jako majitelka plné karty na Ladies European Tour může brát turnaj pouze jako vyplň mezi akcemi LET, kterých je ale bohužel v letošním kalendáři zatím poskrovnu. Může být navíc v psychické pohodě, když si koncem dubna na Lalla Meryem Cupu připsala první cut v kariéře (T53, +14).

Zatímco české profesionálky půjdou ve Švýcarsku do akce v pátek dopoledne z jedničky (Váňová v 8:26, Hinnerová v 9:21), amatérky si budou muset počkat na odpolední tee time na 10 (Vítů ve 14:00, Macková ve 14:55).

Českou stopu ponese také další turnaj zámořské Symetra Tour. Na druhé americké golfové lize se představí Karolína Vlčková, která na úvodních dvou podnicích nové sezony pokaždé prošla cutem. Byla z toho však "pouze" dělená 37. a 58. příčka. V pořadí Order of Merit je šestačtyřicátá.

V tomto týdnu se zúčastní IOA Invitational v Georgii. Do prvního kola vstoupí v pátek ve 12:52 z desítky, když jí společnost budou dělat Američanka Michelle Piyapattra s Korejkou Min-G Kim.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení