Středoškolský golfový kouč byl zatčen, měl prodávat drogy

Benjamin L. Beatty

Když v minulém týdnu nedorazil 37letý kouč Benjamin L. Beatty na trénink chlapeckého středoškolského týmu Greenwood Community Schools v Indianě, ještě nikoho netušil, o co jde. O pár hodin později se ale provalilo, že byl zatčen za podezření z distribuce drog.

Když příslušníci státní policie prováděli během minulého úterý obyčejnou dopraní kontrolu, netušili, co na ně v autě čeká. Objevili totiž značné množství heroinu, metamfetaminu, u nás známého spíše jako pervitin, a také pomůcky pro výrobu drog.

Další drogy pak nalezli nejen v Beattyho domě, ale také pokoji v Motelu 6, který si golfový kouč pronajímal. "Máme podezření, že ho využíval ke své kriminální činnosti," řekl pro WISH TV seržant Stephen Wheeles.

V hotelovém pokoji byla kromě heroinu a metamfetaminu nalezena také marihuana a spousta padělaných peněz. Beatty si tak už za mřížemi vyslechl obvinění z celkem osmi trestných činů, především za přechovávání a distribuci drog.

"Zatím nemáme žádné důkazy ani informace o tom, že by jeho ilegální aktivita byla spojena se studenty, které vedl v golfovém programu," snažil se Wheeles uklidnit rodiče studentů střední školy v rozhovoru pro RTV6.

Vedení střední školy pak okamžitě rozvázalo s Beattym zaměstnanecký poměr. "Už byly zahájeny úkony k ukončení jeho zaměstnání. Také neměl žádný kontakt se studenty od chvíle, kdy Dr. DeKoninck obdržel upozornění na podaná obvinění," stojí v prohlášení školy.

Reportáž RTV6

Reportáž WISH TV

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení