Daye inspirovala SMS od Woodse i koš LeBrona Jamese

Jason Day

Jason Day bral inspiraci ke svému nedělnímu vítězství na Wells Fargo Championship z mnoha míst. Nebyla to přitom pouze jeho rodina, která ho v Quail Hollow osobně podporovala. Důležitou roli hráli také Tiger Woods a basketbalová hvězda LeBron James.

Ještě než šel v sobotu v Charlotte Jason Day spát s vedením a náskokem dvou ran, pípla mu na mobilu SMS, která ho podle jeho slov před finálovou rundou pořádně nakopla.

"Tiger Woods mi včera v noci psal. Řekl, že jsem v sobotu hrál skvěle a ať tu práci dotáhnu," pochlubil se s trofejí v ruce Australan novinářům.

V neděli pak i přes lehké zaváhání uprostřed finálového kola vše skutečně dotáhl do vítězného konce a Nicka Watneyho s Aaronem Wisem za sebou zanechal o dvě rány.

Mohl se tak radovat z letos už druhého titulu na PGA Tour a celkově dvanáctého vítězství. Nebylo přitom první, při kterém mu Woods coby mentor dodal potřebnou energii a motivaci.

"Je vždy fajn, když vám nejlepší hráč na světě napíše v sobotu před koncem turnaje a nasměruje vás tím správným směrem," dodal Day.

Ten si přitom před startem finálového kola vzal něco také od pravděpodobně nejlepšího basketbalisty současnosti LeBrona Jamese.

Hned jak se Day probudil, podíval se na internetu na videosestřihy zápasů play off NBA. Ten mezi Clevelandem a Torontem rozhodl střelou se závěrečným klaksonem právě James.

Australan poté o pár hodin později rozhodl o svém vítězství také v samém závěru, když ve chvíli, kdy dělil vedení s Wisem, zahrál birdie na šestnáctce a na sedmnáctce málem trefil hole-in-one.

"Na něco takového potřebujete mít srdce. Bylo dobře, že jsem se na LeBronův koš podíval až ráno a nikoliv v noci. Bylo báječné to ráno sledovat a doufat, že se mi třeba něco takového také povede," přiznal Day.

Zmíněný vítězný koš LeBrona Jamese

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení