Konec pomalé hry? Loreta Pyšely zavádí Ready Golf

Loreta Golf Club Pyšely

V Pyšelích si moc dobře uvědomují, co v posledních letech tak trochu zabíjí golf. Čas. Čas, kterého mají lidé z nějakého důvodu stále méně, ale na golfovém hřišti ho z mnoha důvodů tráví více, než by bylo zdrávo. Lékem na tyto problémy může být Ready Golf.

"Na Loretě se stále snažíme přicházet s novinkami. Nejsme golfoví vynálezci, naopak se snažíme aplikovat do českého golfového prostředí trendy, které se osvědčily ve světě," říká manažer resortu Jiří Novosad k poslední novince, pro kterou se na Loretě rozhodli.

A tou je právě aplikace Ready Golfu.

Jedná se o soubor jednoduchých tipů, kterými si lze zrychlit a potažmo i zpříjemnit hru. Pokud nehrajete hru na jamky, dá se aplikovat v podstatě ve všech případech, a to i v turnajovém kole na rány, či stablefordy.

"Zatím se nám vždy sázka na vyzkoušené postupy vydařila a věříme, že ani tentokrát tomu nebude jinak. Pomalá hra a obecně tempo hry, je téma, které dlouhodobě hýbe golfem. Jednou z možností, jak se s tímto nešvarem vypořádat, je Ready Golf. Pravidla jsou dávno sepsaná, R&A je publikuje na svém webu a praktikuje na amatérských turnajích, které jsou v její gesci. Letos se jimi začnou řídit také některé profesionální okruhy," připomíná Novosad.

Loreta je vzhledem ke svému velkému vytížení a oblíbenosti hřištěm, na kterém je tempo hry horkým tématem. I proto se stává prvním hřištěm v Česku, které pravidla Ready Golfu podporuje a doporučuje všem hráčům.

"Věříme, že stejně jako v minulosti nás budou další hřiště následovat a Ready Golf se na českých hřištích zabydlí. Těžit z toho budou jistě jak hráči, kteří přivítají rychlejší hru, tak i provozovatelé hřišť," věří Novosad a dodává: "Generální sekretář ČGF Aleš Libecajt náš projekt osobně podporuje a přislíbil jeho projednání oficiální podpory ČGF na příštím jednání výkonného výboru."  

Dle dostupných studií je možné při dodržování pravidel Ready Golfu dosáhnout časové úspory na kolo o 30 až 60 minut.

Hráči se navíc nemusí bát, že by se při hře cítili pod časovým tlakem. A jaká tedy jsou doporučená pravidla Ready Golfu, která nově najdou hráči v Pyšelích ve skórkartách?

  • Hrajte svou ránu, pokud je to bezpečné v případě, že váš spoluhráč, který je dál od jamky, není připraven ke své ráně.
  • Kratší hráči hrají první, pokud delší hráči čekají na uvolnění dopadové plochy.
  • Z odpaliště hraje první ten hráč, který je připraven k ráně, bez ohledu na skóre na předchozí jamce.
  • Zahrajte svou ránu a teprve poté pomozte spoluhráči hledat jeho míč.
  • Pokud jste připraveni, puttujte bez ohledu na pořadí ve hře. Zahrajte svou ránu, pokud spoluhráč hrabe bunker po svém úderu, i když je dál od jamky, než jste vy.
  • Pokud váš spoluhráč přehrál green, hrajte z přední strany greenu svůj chip. Nečekejte, než spoluhráč obejde green, aby se připravil ke svému úderu.
  • Zapište své skóre ihned po příchodu na odpaliště. Hráč, který hraje první ránu z odpaliště, zapíše své skóre až po odehrání.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení