Spilková letí do Ameriky, získala pozvánky na LPGA

Klára Spilková

Kritickou situaci ohledně turnajů na Ladies European Tour se Kláře Spilkové podařilo vyřešit skvěle. Společně se svým týmem získala sponzorské pozvánky na turnaje LPGA, v zámoří si tak letos nezahraje pouze majory, ale i normální turnaje. A to už v příštím týdnu!

Situace na Ladies European Tour se ani letos příliš nelepší. Turnaje prakticky nejsou, nejbližší vyloženě LET akcí je až ASI Ladies Scottish Open koncem července! I proto se tým kolem Kláry Spilkové rozhodl jednat a poohlédl se do zámoří. Úspěšně.

Výsledek? Kromě již oznámených dvou účastí na majorech je nyní jisté, že si Spilková zahraje minimálně jeden, ale spíše více turnajů na LPGA. Tím jistým je Kingsmill Championship v příštím týdnu.

"Odlétám nejspíše v neděli, i když ještě nemám letenky. Chtěla bych na LPGA projít cutem a zahrát si tak všechna čtyři kola," řekla Spilková novinářům během své čtvrteční tiskové konference v Hergetově Cihelně.

Jistými zámořskými starty tak nyní jsou již zmíněný Kingsmill Championship (17.-20. května), US Women's Open (31. května-3. června) a KPMG Women's PGA Championship (28. června-1. července).

"Ještě to vypadá dobře se starty na turnajích po těch dvou majorech a ve hře jsou i další dva turnaje. Cílem je, aby Klára odehrála šest nebo sedm turnajů na LPGA," prozradil Petr Žák, marketingový manažer nejlepší české golfistky ze společnosti GM Pro.

Pokud by nevyšly starty na LPGA, jsou alternativou některé turnaje Symetra Tour. Jinak se ale Spilková chystá také na svou už osmou sezonu na Ladies European Tour, na které letos odehrála již tři turnaje.

"Začala jsem v Austrálii. Hrál jsem od začátku roku dobře, i když to bylo někdy trochu rozlítané. Pak si to ale sedlo a v Maroku už to bylo zase dobré," zhodnotila Spilková úvod sezony.

Během něho si poprvé ve své profi kariéře vyzkoušela, jaké je to obhajovat turnajové vítězství: "Hodně lidí se mě na to před turnajem v Maroku ptalo, ale já nevěděla, jaké to bude, protože to bylo poprvé. Věřila jsem ale, že to bude skvělé, protože vždy je to takové, jaké si to uděláte."

"Když jsem do Maroka přiletěla, vracely si mi některé vzpomínky. Cítila jsem, že tam něco je a ty představy a vizualizace z minulého roku mi určitě pomohly," řekla ke svému 2. místu z letošního Lalla Meryem Cupu.

Na Ladies European Tour zatím letos plánuje odehrát ještě Scottish Open a pak také jeden ze dvou evropských majorů Ricoh Women's British Open. O moc více turnajů zatím ani vypsáno není.

Klára Spilková však věří, že na LET bude lépe: "Od nových lidí ve vedení série vidím velký progres. Věřím, že se blýská na lepší časy."

"Určitě ale znovu půjdu do Q-school LPGA. Trochu nám ji ale změnili, a tak asi budu muset už do první fáze, protože ani nejlepší hráčky z Evropy nebudou mít žádnou výhodu. Už zjišťujeme, jak to bude a určitě to zkusím," dodala ke svému hlavnímu cíli především pro závěr roku.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení