Spilkovou nadchla kniha Koukalové. Já bych s ní ale počkala, řekla

Klára Spilková

Ty dvě jsou si v mnoha věcech hodně podobné. Klára Spilková a Gabriela Koukalová. Úspěšné a velmi pohledné sportovkyně, které jsou tou nejlepší reklamou pro svá odvětví. Ve sportovní kariéře však momentálně pokračuje už pouze golfistka Spilková, Koukalová své vazby na biatlon roztrhala vydáním autobiografie Jiná.

Jednu z nejžádanějších knih na pultech českých knihkupectví už "přelouskala" také Spilková, která přiznala, že z některých úryvků měla pocit, jako by je psala sama.

"Knihu 'Jiná' jsem četla v Maroku a pasáže o závodění mě nadchly. Hodně jsem se v nich nacházela, a když jsem si před finálovým kolem četla kapitolu o tom, jak vyhrála mistrovství světa, tak mi to hodně dalo," řekla nejlepší česká golfistka během středečního setkání s novináři.

K mimo sportovním kapitolám, které vzbudily především v internetových diskusích spoustu emocí, se ale Spilková vyjadřovat nechtěla: "Ostatní věci jsou čistě její věc. Já osobně bych ale asi s podobnou knihou trochu počkala, až opadnou emoce."

"Osobně jsme se potkaly jednou v životě a podle knihy si na ni názor dělat nemohu," dodala Spilková na adresu Koukalové, která na sebe v knize prozradila i řadu intimností, jako je třeba první sexuální zážitek.

Nejúspěšnější biatlonistka české historie pak psala také o svých problémech s příjmem potravy, které ovlivnily její kariéru. Spilková prý žádnou podobnou negativní zkušenost nemá.

"Mám štěstí, že své tělo mám ráda a že jsem nikdy neměla problémy s příjmem potravy. Ano, když je stres, tak člověk méně jí, takže jsem se někdy musela hlídat, abych dostatečně jedla," svěřila se.

A přidala i vlastní dojem, podle kterého by nejspíše nikomu nemohla vyčítat, kdyby si o ní myslel, že problémy s příjmem potravy v minulosti měla: "Když jsem viděla své fotky z Ria, tak mi přijde, že jsem byla snad poloviční, co jsem teď."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení