Probuzení čeští golfisté! Zářili v Portugalsku i na Ypsilonce

Jan Cafourek

Český golf prožil parádní den. Filip Mrůzek a Jan Cafourek na Challenge Tour v Portugalsku pokořili cut. A co víc, jen těsně zaostávají za předními příčkami. Na liberecké Ypsilonce se hraje Pro Golf Tour, a hned tři Češi jsou v TOP 10!

Zdá se, že čeští profesionálové se letos konečně probouzejí. V pátém turnaji tohoto ročníku Challenge Tour bude mít český golf poprvé zástupce ve finálových kolech a to dokonce dva. Zasloužili se o to Filip Mrůzek a Jan Cafourek, oba hráči Relmostu.

Mrůzek dokonce atakoval nejvyšší příčky. V průběhu druhého kola se dostal až do TOP 5, ale stejně jako v prvním kole se mu nepovedly sedmnáctka a osmnáctka, kde zahrál dvě bogey. I tak se ale raduje z kola za 69 ran (-3), a s celkovým skóre -1 je na děleném 20. místě. Na TOP 10 ztrácí jedinou ránu.

"Na tomto hřišti je 69 dobré skóre. Škoda dvou bogey na 17 a 18, ale jsem se svou hrou velmi spokojený," napsal Mrůzek z Morgado Golf&Country Clubu v Portimau. "Dlouhá hra byla velmi dobrá, skvěle mi šly putty," komentoval svůj výkon.

"Odpoledne tu strašně fouká. Včerejší kolo za 74 nebyl nejlepší start, ale věděl jsem, že to není ani velká ztráta. Do víkendu půjdu pozitivně a sebevědomě," dodal Mrůzek, který kromě dvou bogey zahrál i pět berdíků na jamkách č. 3, 7, 8, 10 a 15.

Nakonec jen o jednu ránu za ním je Jan Cafourek, který hodil za hlavu předchozí start na Challenge Tour ve Španělsku, kde skončil před týdnem až na 153. místě.

V pátek zahrál i on pod par, když zapsal 71 ran (-1). Celkově hraje v paru a do víkendu půjde z děleného 34. místa jen dvě rány za TOP 10. Cafourkova skórkarta zaznamenala v pátek tři birdie (2, 7 a 9) a jedno bogey na sedmnáctce.

V Portugalsku už dohrál Stanislav Matuš. Hráč Prague Golf Teamu s plnou kartou na Challenge Tour se zatím v druhé evropské lize trápí. V pátek zahrál 78 (+6) a s celkovým počtem devíti ran nad par končí v turnaji na děleném 128. místě.

Průběžné výsledky turnaje sledujte zde.

Parádně se vede Čechům i na domácí zastávce prestižní Pro Golf Tour. Ondřej Lieser dokonce po dohrání prvního kola vedl, když zapsal 67 ran (-5). Na konci dne je dělený druhý, když ho předstihl jen Němec Jonas Kölbing (-6).

Jen o ránu za Lieserem je Aleš Kořínek, jehož 68 ran stačí na dělené čtvrté místo. Skvěle měl našlápnuto i Michal Pospíšil, který byl po druhé devítce, své první, už na mínus čtyřech. V druhé půli si o ránu pohoršil, i tak je zatím po kole na 69 ran na výborném děleném devátém místě.

Pod par se dostali ještě Vladimír Velenský a Martin Příhoda. Oba zahráli 71 (-1) a na dosavadní hranici cutu mají k dobru jednu ránu. Dalších osm Čechů v leaderboardu bude muset o cut ještě bojovat. Blízko k němu mají David Benák, Petr Nič, Tadeáš Sedláček a Cyril Suk (všichni +2).

Průběžné výsledky turnaje sledujte zde.

Tento týden se hraje také Rocco Forte Open na Sicílii. Naději na cut v turnaji European Tour tam měl po prvním kole Petr Gál, ale v pátek zahrál 79 (+8) a s celkovým skóre +11 se do víkendových kol nepodívá (T142).

Průběžné výsledky turnaje sledujte zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení