Dva Češi v TOP 5 na Pro Golf Tour! Lieser T3, Kořínek T5

lie.JPG

I když nejspíš oba pomýšleli na lepší umístění a poslední kolo jim nesedlo podle představ, dosáhli Ondřej Lieser a Aleš Kořínek na turnaji prestižní Pro Golf Tour na liberecké Ypsilonce skvělého výsledku. Lieser dělí třetí místo, Kořínek páté.

Do TOP 20 se pak vešli také oba další Češi, kteří prošli cutem. Tadeáš Sedláček skončil dělený šestnáctý, Michal Pospíšil dělený dvacátý.

Lieser s Kořínkem se ve finálovém kole přetahovali o pozici nejlepšího Čecha v turnaji. Nakonec tento minisouboj těsně vyhrál Lieser, který zahrál birdie na osmnáctce a o jednu ránu Kořínka předčil. Zároveň tím poskočil do TOP 3 a získal své první body v životě do světového žebříčku. Kořínka odsunul z děleného čtvrtého na dělené páté místo.

Lieser měl před posledním kolem skvělou šanci bojovat o vítězství, když na čelo ztrácel jedinou ránu. Tu umazal berdíkem na dvojce a v tu chvíli vedl. Pak přišlo první bogey na šestce a další birdie na sedmičce.

Z boje o titul se pak Lieser odstřihl sekvencí tří bogey na osmičce desítce a dvanáctce. V tu chvíli ho předstihl i Kořínek. Stále však byla ve hře špičková umístění a Lieser o ně zabojoval. Nejprve skóroval na třináctce a v závěru i na osmnáctce, čímž se vrátil do paru.

Celkově odehrál tři kola za -8 a na vítězného Francouze Richarda Jouvena ztratil čtyři rány. Jouven vítězství vybojoval závěrečným kolem za -5 a o ránu předčil druhého Skota Chrise Robba.

I Kořínek mohl v neděli bojovat o titul, ale třemi bogey v úvodu na dvojce, trojce a pětce se ze souboje o vítězství odhlásil. Na zbylých třinácti jamkách ale předvedl parádní výkon bez bogey okořeněný čtyřmi berdíky (7, 9, 12 a 16).

Nejlépe z Čechů zahrál ve finálovém kole Tadeáš Sedláček, který za jedno bogey a čtyři birdie zapsal 69 ran (-3). Michalu Pospíšilovi se nedařilo jako v předchozích dnech. Kolem za 75 (+3) aspoň uhájil první dvacítku.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení