Historický okamžik! Ve světovém žebříčku je 5 českých golfistů

Ondřej Lieser

Celosvětově byla určitě nejpodstatnější pondělní zpráva ohledně světového golfového žebříčku jasná - na prvním místě vystřídal Dustina Johnsona Justin Thomas. Český golf ale žije jiným zápisem - vůbec poprvé v historii je do pořadí zaneseno hned pět českých hráčů!

Ke Stanislavu Matušovi, Filipu Mrůzkovi, Janu Cafourkovi a Aleši Kořínkovi se přidal také Ondřej Lieser (na snímku), který skončil dělený třetí na českém turnaji jinak německé Pro Golf Tour na liberecké Ypsilonce. 

Pro Liesera se jednalo o skutečně domácí prostředí, protože hřiště nedaleko Liberce bylo dlouho jeho domovským. Jeho znalost prokazoval i v uplynulých dnech, kdy mohl pomýšlet na celkové vítězství.

I se středeční kvalifikací to ale bylo až čtvrté a zároveň finálové kolo, které mu nevyšlo podle představ. Runda pouze v paru ho neposunula ze skóre -8 nikam a musel se spokojit s děleným třetím místem.

"Dneska to prostě nešlo. Těch bogey bylo moc, chyboval jsem v místech, kde se chyby dělat nesmí. Na pětce jsem příhru ze 110 metrů hodil kus za green, na osmičce jsem zatáhl drive do biozóny," vypočítal své chyby z úvodu kola Lieser, který nakonec zahrál bogey dokonce čtyři.

Dva zbytečné trojputty totiž znamenaly dvě další ztráty na jamkách deset a dvanáct. A i když se v závěru díky birdie na osmnáctce vrátil alespoň do paru, nechtěl věřit, že je stále třetí.

"Na leaderboard jsem nekoukal. Myslel jsem, že jsem tam pořád třetí proto, že to nikdo nepřestavěl. Ani mě nenapadlo, že po těch výkonech opravdu třetí jsem," přiznal upřímně, že umístění na bedně nečekal.

Přineslo mu ale historicky první body do světového žebříčku, které jsou na Pro Golf Tour připraveny na každém turnaji pro hráče do čtvrtého místa: "Na to jsem v průběhu turnaje vůbec nemyslel. S tím, jak mi poslední den nevyšel podle mých představ, to ale bylo milé překvapení."

"Abych se přiznal, tak nevím, v čem by mi ty body mohly pomoci, ale je příjemné být ve světovém žebříčku nějak uveden," dodal hráč, kterému tak aktuálně patří 1398. místo v celosvětovém pořadí.

Posun směrem vzhůru pak o víkendu zaznamenal také Mrůzek, který bral body za dělené 14. místo na Challenge Tour, tedy druhé evropské lize. Díky tomu si hráč Relmostu polepšil o 96 míst před Liesera na 1302. příčku.

Nejlepším Čechem je stále Stanislav Matuš, který je na 872. pozici. Ten však všechny své body získal v uplynulých dvou letech na Pro Golf Tour, odkud se letos posunul na Challenge Tour. Tam se ale hráči Prague Golf Teamu zatím nedaří a ze čtyř turnajů nedal ani jeden cut. Jan Cafourek je v aktuálním vydání na 1447. místě, Aleši Kořínkovi patří 1709. příčka.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení