Skvělý Mrůzek vybojoval na Challenge Tour dělené 14. místo

Filip Mrůzek

Filip Mrůzek dosáhl na sérii Challenge Tour svého nejlepšího výsledku v kariéře. Na turnaji Open de Portugal skončil na děleném 14. místě a o jednu příčku vylepšil svůj výkon z Itálie z předloňské sezóny. Bere za to i body do světového žebříčku.

Mrůzek má za sebou velmi povedený turnaj, ve kterém nebyl daleko od ještě lepších příček. Na TOP 10 mu v konečném součtu chyběly pouhé dvě rány. Za vítězným Dimitriosem Papadatosem z Austrálie zaostal o šest ran.

Hráč Relmostu zapsal v závěrečném kole 72 ran, tedy par stejně jako předchozí den.

"Bylo to opět super kolo, bohužel dvě chybičky mě stály dvě rány a umístění v TOP 10," poukázal Mrůzek na dvě bogey na druhé devítce, které ho připravily o ještě lepší výsledek.

"Hřiště však bylo velmi těžké a opět foukal silný vítr, chvílemi až uragán, takže kolo za 72 považuji za skvělé. Nakonec jsem za 14. místo rád. Turnaj se mi povedl a odjíždím spokojený," dodal.

Mrůzek vstupoval do závěrečného kola s velkým odhodláním bojovat o co nejlepší umístění. Vždyť z děleného 19. místa ztrácel na čelo leaderboardu jen čtyři rány. Jeho energie mu zkraje kola přinesla dva berdíky na dvojce a čtyřce. Ocitl se po nich v TOP 10.

Mezi elitní desítkou se držel následujících šest jamek, které obešel v paru. První zmíněná chybička přišla na jedenáctce, další na třináctce. Po dvou bogey klesl Mrůzek na chvost TOP 20. Na závěr turnaje se ale dokázal zkoncentrovat. Pět parů v řadě ho nakonec vyneslo k nejlepšímu umístění na Challenge Tour v kariéře.

Poslední kolo bylo tím nejméně vydařeným pro Jana Cafourka, druhého hráče Relmostu, který v Portugalsku prošel cutem. Zahrál v něm 76 ran (+4) a obsadil konečné 55. místo s celkovým skóre +6.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení