Báječný Woods dělený jedenáctý. Vyhrál Simpson, Thomas je číslo 1

Webb Simpson

I když to z pohledu Webba Simpsona nebyl ideální golfový den, na jeho konci mohl slavit. Svůj luxusní náskok na The Players ve finále snad ani nemohl prohospodařit a vyhrál o čtyři rány. Tiger Woods skončil dělený jedenáctý a Justin Thomas usedl na golfový trůn.

Simpsonův náskok před finálovou rundou činil sedm ran, a tak se hrálo prakticky pouze o druhé místo. Hráči za lídrem se sice snažili, ale neměli šanci. Simpson si sice o ránu pohoršil na -18, ale i tak skončil o čtyři rány před trojící Charl Schwartzel, Jimmy Walker a Xander Schauffele.

"Bylo to těžší, než jsem si myslel," přiznal po dohrání Simpson, který mohl jako vítěz dojít alespoň pod parem, ale na poslední jamce zahrál double bogey. "Nejdelší golfové kolo, u kterého jsem kedil," navázal na Simpsonova slova jeho caddie Paul Tesori.

Simpson po svém vítězství na US Open v roce 2012 neprožíval nejlepší golfové roky. Jeho kariéru přibrzdil zákaz kotvení putterů, který platí od roku 2016, a také diagnostikování Parkinsonovy choroby u jeho otce a zároveň nejlepšího kamaráda Sama Simpsona.

"Nevím, jestli to on vidí stejně, ale já jsem si nebyl jistý, zda ještě toto někdy zažijeme," přiznal Tesori s ohledem na tak trochu nečekané vítězství jejich páru v TPC Sawgrass.

V letošní sezoně ale šly Simpsonovy výkony nahoru. Na svém kontě měl před příjezdem na The Players už čtyři umístění v TOP 10, když cut nedal pouze na Waste Management Phoenix Open.

Vrchol formy přišel na TPC Sawgrass, kde Simpson zářil od prvního kola. V tom druhém dokonce vyrovnal rekord hřiště (63 ran), a ve finálovém tak mohl v poklidu kráčet za svým pátým titulem na PGA Tour v kariéře.

"Bylo těžké nemyslet na to, co bude v sedm večer (kdy turnaj končí). Vy se ale snažíte dělat vše proto, abyste to neřešili, a já si tak pořád opakoval, že jediné, na čem záleží, je další rána. Ve čtvrtek je to ještě celkem lehké, dnes to bylo o dost těžší," usmál se šťastný vítěz.

Horších úvodních dvou kol musí litovat Tiger Woods. O víkendu totiž vylepšil své skóre celkem o deset ran, když v nedělním finálovém kole to bylo o tři. V jednu chvíli byl přitom Tiger už šest ran pod parem, poté ale zahrál bogey na čtrnáctce a dabláče na sedmnáctce, když skončil ve vodě.

"Trefoval jsem to dobře. Bylo to fajn. Měl jsem kontrolu nad míčkem od týčka po green a proměnil jsem i nějaké putty. Cítím se dobře prakticky ve všech aspektech mé hry," pochvaluje si Woods.

To nejlepší z kola Tigera Woodse

I proto je ze svého konečného umístění (-11, T11) trochu rozladěný: "Je to divné. Ani ne tak kvůli tomu, že jsem dnes nepokazil ránu a zahrál jen tři rány pod par. To proto, že jsem hrál ještě mnohem lépe." 

O jedenácté místo se Woods podělil mimo jiné s Justinem Thomasem, který díky tomu v pondělí vystřídá v čele světového žebříčku Dustina Johnsona, který dohrál o ránu hůře a skončil dělený sedmnáctý.

"Být světovou jedničkou je pro mě skvělý úspěch, mnohem důležitější je ale pro mě to místo udržet. Jsem velmi pyšný, že jsem na to dosáhl. Určitě si to užiju, ale i nadále budu tvrdě makat a soustředit se na to, abych byl každý týden ve hře o titul," řekl Thomas.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih finálového kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení