Češi dominovali MS Ski&Golf! Získali 8 medailí, čtyři zlaté

Eva Koželuhová

V Rakouském Zell am See se konalo za překrásného slunečného počasí již po patnácté Mistrovství světa v kombinaci Ski&Golf. A opět s výrazným českým úspěchem! O čtyři zlaté medaile se postarali Eva Koželuhová (na snímku uprostřed), Petr Kabát a Bobina Žůrková.

Česká výprava byla ve dnech 10. až 12. května vůbec nejúspěšnější ze všech, když si připsala celkem osm cenných kovů – čtyři individuální, dva ze soutěže párů a dva týmové.

Lyžařská část se uskutečnila na kaprunském ledovci Kitzsteinhorn, golf se hrál na dvou fantasticky připravených hřištích v Golf Clubu Zell am See – Kitzsteinhorn a Schmittenhöhe.

Mistrovství světa v soutěži Ski&Golf je kombinací sjezdového lyžování, konkrétně obřího slalomu, když se výsledný čas vynásobí čtyřmi. A k tomu se přičtou dvě odehraná golfová kola.

Na start se letos postavilo celkem 196 závodníků z mnoha zemí, nejen evropských, a ani v tomto roce mezi nimi nechyběl početný zástup závodníků z České republiky.

Nejúspěšnější z české výpravy byla Eva Koželuhová, která si připsala celkové vítězství mezi ženami a radovala se už z třetího titulu mistryně světa. V kategorii Mixed Pairs si pak pro titul došla s Petrem Kabátem.

Eva Koželuhová a Petr Kabát, vítězové kategorie Mixed Pairs.

Ten triumfoval mezi muži v kategorii PRO a čtvrtou zlatou medaili získala Bobina Žůrková v kategorii Masters Woman. Na stejné úrovni jen mezi muži skončil druhý Josef Novák.

Zbylé tři medaile byly bronzové a vždy týmové. V Mixed Pairs si pro třetí místo dojeli a dohráli matka se synem Bobina a Ondřej Žůrkovi, třetí skončili i čeští muži v kategorii Master Team.

A celkové třetí místo obhájil také Ski&Golf Czech Team, jehož členem byl mimo jiné bývalý český lyžařský reprezentant Ondřej Bank. 

Celkovým vítězem a mistrem světa v kombinaci Ski&Golf se stal mladý talentovaný člen domácího klubu Zell am See Belgičan Sam Maes, který zajel v lyžařské části obřího slalomu druhý nejrychlejší čas 29,61 sekundy a společně s golfovými koly za 71 a 78 ran jasně dominoval.

Nejlepší české výsledy v jednotlivých kategoriích

Women: 1. místo Eva Koželuhová 317,48 (lyže 39,87 sec; golf 80, 78)

PRO: 1. místo Petr Kabát 282,84 (lyže 33,46 sec; golf 75, 74)

Masters Women: 1. místo Bobina Žůrková 382 (lyže 36,94 sec; golf 94, 90)

Masters Men: 2. místo Josef Novák 334,10 (lyže 40,25 sec; golf 77, 80)

Mid: 4. místo Jan Schovánek 297,52 (lyže 35,88 sec; golf 78, 76)

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení