Štědré Players. Vítěz bral 42 milionů, kolik Tiger Woods?

Tiger Woods

The Players se nenazývá pátým majorem, i když zatím stále neoficiálním, jen tak. Není to pouze našlapané startovní pole, ale i výše odměn, které dělají z turnaje v TPC Sawgrass maximálně sledovanou akci. Točí se na ní totiž neskutečné peníze.

Vždyť jen US Open letos nabídne v banku více peněz, a to rovných 12 000 000 dolarů. Na The Players je to o milion méně a se stejnými penězi mohou hráči počítat pouze v Augustě při slavném Masters. Všechny ostatní golfové turnaje jsou na tom hůře. 

Přes deset milionů dolarů už se přehoupnou pouze zbylé dva majory The Open (10,25 milionu) a PGA Championship (10,5 milionu). Akce ze série World Golf Championship pak nabízejí rovných deset milionů.

Celkové prize money se nejvíce odráží na šeku pro šampiona.

Na The Players jím byl letos po naprosto jednoznačném průběhu Webb Simpson, který si tak došel pro skoro dva miliony dolarů. Konkrétně to bylo 1,98 milionu, v přepočtu na dnešní kurz více jak 42 milionů korun!

Pro hráče na druhém místě sice bylo připravno 1,188 milionu dolarů, ale jelikož se o druhou příčku podělili hned tři golfisté, museli si společně rozděli i peníze za třetí a čtvrté místo. Každý tak bral "jen" 821 333 dolarů.

A jak dopadl Tiger Woods? Za dělené jedenácté místo si díky skvělému víkendu odnesl 225 500 dolarů, v přepočtu tedy skoro pět milionů korun.

Jednalo se tak pro něj letos o třetí nejvýdělečnější týden. Lépe se mu vedlo pouze na Valspar Championship, kde bral za dělené druhé místo 572 000 dolarů, a pak v Bay Hill na turnaji Arnolda Palmera. Na něm obsadil dělenou pátou příčku, která byla ohodnocena 338 200 dolary.

Celkem si už Tiger Woods v aktuální sezoně PGA Tour vydělal 1 428 327 dolarů (cca 30 milionů korun). Nejvíce pak zatím letos zbohatnul od pondělí nově první hráč světa Justin Thomas, který během 13 turnajů vyinkasoval 5 523 800 dolarů, tedy v přepočtu skoro 120 milionů korun.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení