Dufner o puttu, který ho stál 16 milionů: Moje peníze to nebyly

Jason Dufner

S trochou štěstí mohl v závěru finálového kola The Players alespoň postrašit Webba Simpsona. Místo toho si na posledním greenu vybral pořádnou porci smůly, která ho stála 770 000 dolarů, v přepočtu tedy zhruba 16 milionů korun. Jason Dufner to však bere s nadhledem.

Dufner hrál v neděli v TPC Sawgrass parádní golf. Úvodní devítku zahrál za 32 ran (-4), a když přidal další birdie na pětiparové jedenáctce, posunul se už na skóre -14. Mohl tak pomýšlet nejen na samostatné druhé místo, ale i na celkové vítězství. Jenže pak vypověděl poslušnost jeho putter. 

Podsaditý Američan málem skončil první ranou na greenu čtyřparové dvanáctky, ale následný putt do birdie z metru a půl nedal. Neuspěl pak ani na následujících třech jamkách, kde vždy puttoval do birdie ze vzdálenosti něco málo přes čtyři metry.

To nejhorší z jeho pohledu si ale schoval na samotný závěr. První trojputt, který byl alespoň do paru, zahrál na pětiparové šestnáctce. Na sedmnáctce nedal putt do birdie ze dvou metrů a na poslední jamce pak zaznamenal další trojputt z pěti metrů, který už však byl do bogey.

Kvůli tomu si pohoršil na -13 a místo děleného druhého místa se musel spokojit s děleným pátým. Kdyby přitom na závěrečném greenu poslal do jamky svůj pokus z pěti metrů do birdie, skončil by sám druhý.

A vydělal by si o 770 000 dolarů, tedy asi 16 milionů korun, více.

Právě takový byl nakonec rozdíl mezi samostatným druhým a děleným pátým místem. Řečí jiných čísel to byly dva putty, nebo pět metrů. Dufner si tak odnesl domů "jen" 418 000 dolarů, místo možného 1 188 000.

Těžkou hlavu si z toho ale nedělal.

"Každý mluví o těch třech stopách, ze kterých jsem minul, ale nikdo nechce mluvit o těch 270 stopách, které jsem zahrál předtím a které mě dostaly do té pozice," napsal Dufner ve své reakci na sociální síti Twitter.

Mluvil o své 83 metrů dlouhé příhře do greenu, která ho dostala do skórovací pozice a bez které by na případný úspěch ani nemohl pomýšlet. Tak je to ale vlastně se všemi ranami, které hráči zahrají. Stejně tak ho zmíněný balík peněz mohla stát nepovedená rána uprostřed druhého kola, na kterou si ale nikdo nevzpomene.

Dufner pak uvedl na pravou míru ze svého pohledu také otázku peněz, o které měl přijít: "Každý také chce mluvit o těch penězích... Já o ně ale nepřišel, protože nikdy nebyly moje... My si své peníze každý týden vyděláváme, nic není naše, než je dohrána poslední jamka."

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení