PGAC má kartu na Kuňku. Chce také bořit mýty o golfu

Barbora Barcalová, Roman Svoboda a Oldřich Nechanický

Tento týden startuje domácí seriál Moneta Czech PGA Tour a hned první turnaj ve Slavkově u Brna má přichystanou jednu zásadní novinku. Kromě 50 000 korun získá vítěz také kartu na turnaj D+D REAL Czech Challenge na Kunětické hoře.

Tento bonus je součástí spolupráce, kterou zástupci české PGA navázali s promotérskou společností Relmost. Ta prestižní turnaj ze seriálu Challenge Tour na Kuňce tradičně pořádá. "Jsme rádi, že jsme se s promotérem dohodli a stali jsme se partnery," těší Jiřího Pospíšila z vedení PGAC.

"Náš první podnik nebude tedy jen samotný turnaj, ale zároveň kvalifikace. Bude se hrát o kartu na Challenge Tour na Kunětické Hoře, kde se hraje o týden později," dodává ředitelka české profesionální túry Barbora Barcalová.

Moneta Czech PGA Tour bude mít letos šest zastavení. Po Slavkově se bude hrát na začátku června v Kácově, v červenci jsou na programu turnaje na Albatrosu a v Ropici, v srpnu v Berouně a finále je plánované na září na brněnskou Kaskádu.

Vedení PGAC na setkání s médii v pražské Hostivaři oznámilo, že má nové sídlo. A je to právě klub Golf Hostivař, který poskytl domácím profesionálům své zázemí. Společným počinem budou například Dny otevřených dveří, kde PGAC poskytne své nejlepší profesionály a pro klub to bude vítaná možnost, jak přilákat do svých řad další členy.

Zástupci PGAC představili v Hostivaři i další novinky a plány do budoucna. Hlavním dlouhodobým programem je budování lepšího obrazu golfu u veřejnosti. Zbavit ho definitivně nálepky drahého a exkluzivního sportu pro bohaté.

"Golf se stává finančně dostupným pro široké masy. Není pravdou, že je to nákladný koníček. To je mýtus, který se vžil v minulých desetiletích a dnes je překonán, nejen v České republice ale i ve světě," míní prezident  PGAC Roman Svoboda.

"Musíme změnit nálepku golfu jako nedostupného sportu, protože tomu už tak dávno není. V současné době jsou náklady na jednu hrací sezónu na většině českých hřišť nižší, než jeden týden aktivního pobytu na horách. Proto je naší vizí větší rozšíření golfu jako sportu pro celé rodiny," říká Svoboda.

"Kdo chce hrát golf, nemusí si kupovat nejdražší profesionální výbavu za desetitisíce korun. Golf má jako sport pro celé rodiny daleko větší potenciál. Je vhodný pro děti, dospělé i pro seniory. Každé věkové skupině nabízí nějaký přínos," řekl dále.

Na vlastním příkladu to demonstroval i prezident hostivařského klubu Jiří Martinka. "Nehrajeme si na snobský klub. Jezdí k nám i studenti s bagem na zádech autobusem, stejně jako senioři. Jsme tu 15 let a máme přes 3000 členů. Přibývají každý rok a většinou se jedná o nové hráče."

PGAC také připravila srovnání, které má vyvrátit mýtus o golfu jako drahém sportu. Ukazuje, že začínající golfista může začít hrát s menšími náklady než například fotbalista, hokejista nebo cyklista.

Další z představených novinek je uzavírání partnerství s kluby. Nová partnerská hřiště jsou Kunětická hora, Mariánské lázně a Hostivař. Další kluby jsou v jednání.

"Cílem partnerství je zajistit golfistům i začátečníkům kvalitní trenérské zázemí a maximální servis. Členům PGA pak zajistit maximální podporu. To zahrnuje místo pro trénink, kondiční přípravu, zdravotní servis a další," objasnil podstatu uzavíraných partnerství Pospíšil.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení