Kvalifikovala se na US Open, pak letěla na test z matiky

Linn Grant

Švédský golf má podle všeho další golfovou hvězdu, tentokrát mezi ženami. Teprve 18letá Linn Grant v pondělí naprosto jednoznačně ovládla kvalifikaci na US Women’s Open, po které však měla naspěch. Musela totiž rychle domů, v úterý ráno ji čekaly povinnosti ve škole.

Do evropské kvalifikace letos nemusela Klára Spilková, která se pro druhý ženský golfový major roku kvalifikovala díky svému umístění v nejlepší pětce loňského žebříčku Order of Merit na Ladies European Tour. A tak měla Grant o jednu soupeřku méně.

Mladá Švédka se však v Buckinghamshire Golf Clubu neohlížela vůbec na nikoho a podle konečných výsledků vlastně neměla soupeřku žádnou. Jako jediná se během 36 jamek dostala pod par, a to o plných sedm ran.

O ty skončila před druhou Catrionou Matthew, třetí Mel Reid dohrála na výsledku plus dva. O čtvrté postupující musela rozhodnout rozehrávka, ve které uspěla na druhé jamce Sarah Schober, která odsoudila Sophie Walker k pozici první náhradnice.

"Hřiště bylo mnohem delší než ty, na kterých obvykle hraji, to byl asi největší rozdíl," přiznala Grant, které nosil na hřišti hole její otec John.

Vítězka Ladies British Open Amateur ve hře na rány z minulého roku pouze potvrdila, že Švédsko nemá o skvělé golfistky nouzi. Vždyť poslední dvě major šampionky jsou právě z této severské země.

Anna Nordqvist vyhrála loňský Evian Championship a Pernilla Lindberg letošní úvodní major ANA Inspiration. Ze Švédska je navíc i poslední šampionka z Ladies European Tour, když v Maroku na Lalla Meryem Cupu vyhrála Jenny Haglund, která v play-off porazila také Spilkovou.

"Můj cíl je vždy vyhrát, ale tady by to bylo šílené! Hlavně kvůli tomu, o jak velkou akci jde a že je to pro mě novinka. Vydám však ze sebe to nejlepší a bude to dobrý test mé hry proti ostatním hráčkám," řekla Grant s ohledem na US Open, které se bude hrát v Shoal Creek Golf Clubu v Alabamě od 31. května do 3. června.

To je ale až za dva týdny, momentálně musí talentovaná Švédka řešit jiné výzvy. A tak z Anglie okamžitě odletěla domů do Švédska, kde na ni hned v úterý ráno v osm hodin čekal test z matematiky.

Snad měla dost času se na něj připravit alespoň v letadle...

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení