Mise Spilkové v USA startuje. Na "nádherném místě" ve Virginii

Klára Spilková

Klára Spilková ve čtvrtek rozehraje svůj letošní první turnaj na LPGA. V tomto roce jich má v plánu několik i mimo majory, jak před týdnem narychlo oznámila. A tak se bez velké aklimatizace představí na Kingsmill Championship ve Virginii.

Cíl je jasný, zahrát si na turnaji maximální počet kol, což by bylo skvělé i vzhledem k blížícímu se US Women's Open, které začíná 31. května.

"Chtěla bych na LPGA projít cutem a zahrát si tak všechna čtyři kola," řekla novinářům před týdnem na tiskové konferenci v Hergetově Cihelně. V konkurenci nejlepších světových hráček to ale nebude snadné.

Ve Williamsburgu startuje šest hráček z první desítky letošní sezony podle žebříčku Race to CME Globe, včetně průběžně šesté Jessiky Kordy. Nebude chybět ani její mladší sestra Nelly.

Spilková se však už konfrontace se světovou špičkou nemůže dočkat. "Jak nádherné místo. Jsem tak šťastná, že tu můžu tento týden hrát. Díky Kingsmill Championship za pozvání," napsala na svůj oficiální Facebook.

První dvě kola stráví Spilková po boku Američanek Jacqui Concolino a Annie Park. Turnaj zahájí na jedničce v 7:37 ráno místního času (13:37 SEČ).

Třiadvacetiletá Češka se pokoušela prorazit ve Spojených státech už loni. Na KPMG Women's PGA Championship skončila dělená sedmdesátá. O jednu ránu ji pak v prosinci unikl postup do finále kvalifikace na LPGA.

Té má v plánu se zúčastnit i letos, i když ji čeká po změnách úplně nová zkušenost. Kromě toho si opět zahraje také KPMG Women's PGA Championship a poprvé i US Women's Open. V plánu pak má odehrát i další minimálně dva turnaje LPGA.

V zámoří na Symetra Tour se pak také opět představí Karolína Vlčková.

Novicka nižší americké profesionální soutěže se ve svých předchozích čtyřech turnajích série pokaždé podívala do finálových kol, ale s celkovými umístěními ve čtvrté a šesté desítce není spokojená.

Zatím jí patří 56. místo v pořadí Volvik Race For The Card, přičemž na LPGA přímo postoupí prvních deset hráček. Potřebuje tak sbírat výsledky minimálně v TOP 10.

Další možnost bude mít na Symetra Classic v Jižní Karolíně, kde se hraje od čtvrtka do soboty. "Předpověď počasí není moc dobrá, tak snad dokážeme odehrát co nejvíce jamek a kol," přeje si před startem turnaje česká profesionálka.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení