Čeká golf revoluce? Autority zahájily výzkum vzdáleností

Golfové hřiště

Gofové autority R&A a USGA oznámily, že společně spustily rozsáhlý projekt, který má zanalyzovat vliv vzdálenosti letu míčku na hru. V rámci průzkumu shromažďují podněty k tématu napříč celou světovou golfovou komunitou.

Výzkum má název Distance Insight Project a prozkoumá současné vzdálenosti v golfu z mnoha různých pohledů. Ať už pomocí primárního výzkumu, dále zapojením všech zúčastněných stran i tzv. třetích stran, které rovněž poskytnou svá data.

Pracovní skupiny a diskusní fóra budou mít v projektu velkou roli, aby se zajistila široká škála pohledu a zpětných vazeb od světové golfové veřejnosti. Zároveň každý, kdo má o toto téma zájem, zanechat svůj pohled na věc na webové drese "randa.org/distanceinsights", nebo může napsat email přímo jedné z autorit světového golfu.

"Vzdálenosti jsou složitou záležitostí, která je v golfu široce diskutována na všech úrovních. Je důležité, abychom shromáždili všechny relevantní údaje a slyšeli mnoho různých pohledů na tuto problematiku, které ve světě existují," prohlásil výkonný ředitel R&A Martin Slumbers.

"Máme v úmyslu vést tento proces otevřeně, komplexně a bezodkladně a realizovat ho se všemi zainteresovanými stranami, abychom se ujistili, že získáme ucelený pohled na vzdálenosti a jejich důsledky," dodal.

"Téma vzdáleností a jejich dopadu na hru, se řeší už více než sto let. Věříme, že konečně nastal čas k tomu, aby byl tento problém velmi důkladně prozkoumán, protože víme, že je to rozhodující pro budoucnost hry," řekl generální ředitel USGA Mike Davis.

Mezi zainteresované strany se počítají profesionálové i amatéři, organizátoři profesionálních túr, majitelé a provozovatelé golfových hřišť, jejich architekti a designéři, manažeři a další.

Mezi mnoha tématy, které budou zkoumány, je i vliv vzdáleností na tempo hry, výstavba, údržba a design hřišť, vývoj vybavení, či také zábavnost pro hráče. R&A a USGA budou celý rok 2018 sbírat data a následující rok chystají vydat velkou zprávu.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení