Woods potvrdil další start, na turnaji Jacka Nicklause

Tiger Woods

Už je jasné, kde se Tiger Woods znovu představí fanouškům. Bude to za dva týdny na Memorialu, který v minulosti už pětkrát vyhrál. Naposledy zde ale hrál v roce 2015, kdy se mu naopak vůbec nedařilo. Jaký tedy bude jeho návrat do Muirfield Village?

Tiger startoval na tomto prestižním turnaji patnáctkrát, jeho vítězná úspěšnost je tak stěží uvěřitelných 33,3 procent. V letech 1999, 2000 a 2001 zde slavil čistý hattrick, další dva triumfy si připsal v letech 2009 a 2012. 

Na svou poslední návštěvu hřiště v Ohiu ale nevzpomíná v nejlepším. V roce 2015 sice prošel cutem, ale ze všech hráčů, kterým se to povedlo, zahrál nejhůře. Mohlo za to tehdy třetí kolo za nepovedených 85 ran.

Aktuálně však má Woods skvělou formu.

V minulém týdnu dokonce útočil na rekord hřiště TPC Sawgrass a na The Players nakonec se skóre -11 obsadil dělenou 11. příčku. V tomto roce už má na svém kontě také dvě umístění v TOP 10.

"Tigerovým návratem jsem ohromen. A jak už jsem řekl minulý týden, myslím si, že je blízko svému prvnímu vítězství za několik posledních let," nechal se slyšet legendární Jack Nicklaus, který Memorial pořádá.

Nepřekvapilo by ho tak, kdyby se Tiger vytouženého titulu dočkal právě na jeho akci: "Několikrát byl velmi blízko. a jelikož v Muirfield Village vyhrál už pětkrát, nebyl bych překvapen, kdyby to dokázal pošesté."

Woods ale nebude jedinou hvězdou akce, která se bude hrát od 31. května do 3. června. Ve startovní listině už jsou Justin Thomas, Dustin Johnson, Jordan Spieth, Jason Day, Rory McIlroy nebo vítěz Masters Patrick Reed.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení