Hvězda NBA kupuje práva k pořádání turnaje PGA Tour

Stephen Curry

Jeden z nejlepších hráčů basketbalové NBA a globální sportovní megastar Stephen Curry zatoužil pořádat svůj vlastní turnaj PGA Tour. Nyní sice bojuje se svými Golden State Warriors v semifinále NBA proti Houstonu, je však možné, že i po sezóně bude mít spoustu práce.

A to v případě, pokud se mu podaří dotáhnout do konce podle zámořských médií slibně rozjetá jednání o akvizici Safeway Open v Napě.

 

Podle ESPN jednají Curryho agenti ze společnosti Octagon s PGA Tour o prodeji marketingových a sponzorských práv na turnaj, který bude patrně jediným podnikem túry poblíž domova Warriors v Oaklandu.

"Není pochyb o tom, že Steph Curry přinese na PGA Tour nové, mladé a rozmanité publikum díky svému nadšení pro tuto skvělou hru a své podpoře golfové komunitě," uvedla mluvčí PGA Tour Laura Neal.

"Jsme nadšeni z toho, že v budoucnu budeme mít za partnera sportovce takového kalibru," citovala mluvčí stanice ESPN. Tato slova naznačují, že je dohoda minimálně velmi blízko.

Curry je dvojnásobným vítězem NBA. Kromě toho je oddaným a skvělým golfistou, který v loňské sezóně dostal sponzorskou pozvánku na Web.com Tour, kde zahrál dvě kola za skvělých 74 ran, čímž si mezi profesionály vysloužil veliké uznání. Uvažuje také, že po skončení kariéry v NBA budou jeho kroky směřovat k profesionálnímu golfu.

PGA Tour měla původně v plánu odhalit kalendář turnajů pro sezónu 2019 minulý týden během The Players, ale stále prý zbývá ještě několik záležitostí k dořešení. Zdá se, že jedna z věcí, která oznámení pozdržela, je právě otázka, zdali nebude mít Curry svůj vlastní turnaj.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení