Nalijte víno! Golfová legenda Jimenez má první major titul

celá fotogalerie (15) » Miguel Angel Jimenez

Na klasické úrovni se mu to nepovedlo, mezi seniory však Miguel Angel Jimenez čekal pouze čtyři roky. V neděli získal svůj první major titul, když ovládl Regions Tradition. A mohl si zapálit svůj oblíbený vítězný doutník a vychutnat sklenku červeného vína.

Jimenez byl během své kariéry nejblíže major titulu na The Open v roce 2001, kdy skončil dělený třetí o čtyři rány za vítězným Američanem Davidem Duvalem. Stejný odstup pak měl také v roce 2014 na šampiona Bubbu Watsona, kdy obsadil dělené čtvrté místo na Masters.

Ano, je pravda, že v roce 2000 dohrál dělený druhý na US Open, ale tehdy byl o plných patnáct ran horší než neporazitelný Tiger Woods. Dočkal se tak až nyní mezi seniory, tedy hráči staršími padesáti let.

Do turnaje Regions Tradition vstoupil skvělým prvním kolem za 64 ran, které se ukázalo jako základní kámen pozdějšího vítězství. Do finálového kola pak potřetí ve své seniorské kariéře vstupoval minimálně na dělném prvním místě, poprvé to ale zvládl dotáhnout do vítězného konce.

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotografie (15)

"Byl to úžasný týden, má hra byla skutečně báječná," pochvaloval si 54letý Jimenez, který skončil po čtyřech kolech na skóre -19, o tři rány před Joem Durantem, Gene Sauersem a Stevem Strickerem.

Připsal si tak své páté vítězství na okruhu PGA Tour Champions. Po nekonečném kolečku oslav a rozhovorů si mohl zapálit svůj oblíbený vítězný doutník: "Je příjemné, že se tak stalo na prvním majoru roku."

Jimenez přitom do finálového kola nevstoupil dobře a zahrál bogey hned na první jamce. Díky berdíkům na jamkách 5 a 7 se ale ještě na úvodní devítce dostal pod par, start druhé poloviny kola mu však opět nevyšel podle představ a po patnácti jamkách byl znovu v paru.

Na posledních třech jamkách si ale připsal dvě birdie a definitivně na špici leaderboardu odskočil svým soupeřům. 

"Když zahrál Stricker birdie a já udělal na patnáctce bogey, vše bylo znovu hodně těsné. Musel jsem proměnit ten putt na šestnáctce, pro mě to vše změnilo," řekl k závěru kola Jimenez, který překazil Němci Bernhardu Langerovi možnost vyhrát prestižní turnaj potřetí v řadě.

Stricker pak pokračuje ve skvělém startu své seniorské kariéry. Ze čtyř letošních turnajů dva vyhrál a je druhý ve finančním žebříčku. Navíc neskončil hůře než na pátém místě.

Více fotek Miguela Angela Jimeneze z Regions Tradition zde

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení