Korejec se na Kuňce zapsal do historie, chyby mu pomáhaly

Minkyu Kim

Pod Kunětickou horou se v uplynulém týdnu psala golfová historie. A to nejen tím, že na D+D REAL Czech Challenge vůbec poprvé dalo cut pět českých hráčů. Světový význam má zápis vítěze - Minkyu Kim se v neděli stal vůbec nejmladším evropských šampionem v dějinách.

A to v rámci obou nejprestižnějších evropských golfových okruhů. Když na Kuňce pozvedl nejprve nad hlavu ruce, a poté i trofej pro vítěze, bylo mu teprve 17 let a 64 dní. Pokořil tak dosavadní maximum, i když v tomto případě spíše minimum, Mattea Manassera.

Ten v roce 2010 vyhrál Castelló Masters v rámci European Tour ve věku 17 let a 188 dní. Na samotné Challenge Tour pak Kim překonal o 283 dní rekordní zápis Dominica Foose, který před třemi lety vyhrál Gant Open.

"Jsem šťastný. Je to sen. Ráno jsem byl opravdu nervózní a pokračovalo to na několika prvních jamkách. Když jsem pak zahrál double bogey na šestce, chtěl jsem skončit alespoň v elitní trojici," přiznal Kim.

Jenže jeho jako by chyby doslova posilovaly. Dokázal to už v sobotním třetím kole, kdy hned na první jamce porušil pravidla a dostal dvě trestné rány. Jenže on se z toho oklepal a po třetím kole vedl o dvě rány.

Dabláč ho nakopl také v nedělním finále. Jak na něj ve svých 17 letech zareagoval? Zahrál osm birdie na následujících deseti jamkách!

Minkyu Kim s trofejí pro vítěze D+D REAL Czech Challenge (foto: Ota Mrákota)

"Na druhé devítce to bylo bláznivé. Můj driver byl výborný, trefoval jsem dobré rány železy a můj putter byl také velmi dobrý. Bylo to šílené," nevěřil Kim sám tomu, jak excelentně se vyrovnal s klíčovými okamžiky.

Svému v tu chvíli už jedinému soupeři, kterým byl Švéd Sebastian Soderberg, nedal nejmenší šanci. Se skóre -20 ho porazil o tři rány, hráči na děleném třetím místě zaostali dokonce o ran šest.

Kim se tak stal druhým jihokorejským golfistou, který vyhrál na Challenge Tour. Navázal na svého předchůdce Byeong Hun Ana, který v roce 2014 ovládl Rolex Trophy. V žebříku Road to Ras Al Khaimah se díky tomu posunul na 12. příčku, ve světovém pořadí se pak vyšvihl na 369. pozici.

A jaké má mladičký Korejec další cíle? "Mým hlavním cílem je nyní dostat se na European Tour tím, že skončím v TOP 15." Má na to.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení