Na Konopišti proběhne oslava ženského golfu, věří ČGF

LETAS

Už za dva týdny od 14. do 16. června se bude na Konopišti konat druhý ročník turnaje LET Access Series pod patronátem České golfové federace. Do akce s dotací 35 000 eur by mělo zasáhnout přes dvacet českých hráček. Většina z nich budou amatérky.

Aktuálně je v entry listu 17 českých jmen. Dvanáct amatérských v čele s letos famózní Janou Melichovou zapsala Česká golfová federace, další tři partneři turnaje a Šideri Váňová s Lucii Hinnerovou využily své kategorie.

Zbylé Češky budou dopsány po uzávěrce přihlášek, která je 1. června.

"Mám velkou radost z toho, že rozhodnutí uspořádat náš první profesionální turnaj bylo správné. Naše dívky se dostaly na výborné turnaje a dosáhly na nich fantastických úspěchů," těší Zdeňka Kodejše, prezidenta České golfové federace (ČGF).

Loni na turnajích LETAS zářila především Sára Kousková. Letos o sobě zatím daly vědět Melichová skvělým pátým místem z Francie nebo Patricie Macková dělenou 11. příčkou ze Švýcarska.

ČGF má v plánu vyměnit šestnáct karet s devíti dalšími promotéry, a tak už v příštím týdnu zamíří Melichová ještě před turnajem na Konopišti do Finska. "Všechny tyto turnaje beru jako velkou zkušenost do další kariéry," potvrzuje talentovaná Češka.

Co se týče českého turnaje pod názvem AXA Czech Ladies Challenge, ten zahájí úterní Pro-Am s následnou Players party. Ve středu je na programu tréninkové kolo a od čtvrtka do soboty tříkolový hlavní turnaj s cutem po druhém kole pro 40 nejlepších profesionálek a stejně dobré amatérky.

Jana Melichová s trofejí pro vítězku a odměnou za hole-in-one (foto: Zdeněk Sluka)

Na páteční druhé kolo pak ČGF hodlá pozvat všechny kluby a jejich členy, aby domácím hráčkám fandili přímo na místě v boji o cut. "Měla by to být oslava ženského golfu se všemi našimi subjekty," říká Aleš Libecajt, generální sekretář federace.

V turnaji s rozpočtem zhruba 3,5 milionu korun se budou muset hráčky na hřišti Radecký popasovat s kombinací několika odpališť, která dá v součtu délku hřiště 5707 metrů. Rychlost greenů by měla být kolem deseti stop.

"V průběhu let hřiště vyzrálo, a to samé platí o resortu. Naše zázemí je nadstandardní nejen na české poměry. Nabízíme 135 pokojů na čtyřhvězdičkové úrovni, špičkový wellness a dvě skvělá hřiště," nechal se na středeční tiskové konferenci slyšet Petr Uhlík, prezident klubu.

Jaké hřiště podle něho na hráčky čeká? "Osmnáctka Radecký je tradiční, zasazená do přírody. Pro ženský golf se jedná o ideální hřiště z hlediska délky. Vzrostlé stromy ho za těch 15 let pořádně ztížily a máme zde veliké greeny, na které když neumístíte míček správně, čekají vás dlouhé putty a můžete být v problémech i po trefeném greenu v regulaci."

Loňský premiérový ročník Foxconn Ladies Czech Challenge na Casa Sereně vyhrála v náhradním rozstřelu nejlepších hráček Francouzka Lucie Andre, finálové kolo totiž bylo kvůli požáru klubovny zrušeno (více zde).

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení