Houston Open je v krizi. Zachránit ho má vlastník Astros

Shell Houston Open

Majitel posledních vítězů baseballové MLB Houston Astros Jim Crane míří do skupiny investorů, která se snaží zachránit v kalendáři PGA Tour jeden z nejtradičnějších podniků. Houston Open, který se koná od roku 1946, je momentálně bez sponzora i hřiště.

Společnost Shell Oil ukončila dlouholeté sponzorství turnaje v roce 2017. Letos se hrálo bez titulárního sponzora. Před několika týdny navíc Golf Club of Houston oznámil, že již nadále nemá zájem slavný turnaj hostit.

Houston Golf Association, která ho pořádá, se tak ocitla v prekérní situaci bez peněz i bez místa konání. Podle zprávy Houston Chronicle měla do pátku zajistit nového sponzora pro rok 2019, ale nebyla tak schopná učinit.

Výsledkem je, že Crane se skupinou deseti až dvanácti investorů PGA Tour navrhnul, že by byl schopný turnaj financovat, a to buď s podporou Houston Golf Association, nebo bez ní.

Zatímco v minulém desetiletí se hrál turnaj v týdnu před Masters, noví investoři by měli zájem ho pořádat v podzimním termínu počínaje říjnem 2019. Turnaj by se prý ještě dva roky mohl konat v Golf Club of Houston, než by se přesunul do Memorial Parku, kde se hrálo v letech 1951-1963.

PGA Tour již přitom oznámila, že do termínu v týdnu před Masters se již od příští sezóny přesune turnaj Valero Texas Open.

Podle informací Houston Chronicle je mezi Cranem a Houston Golf Association velký nesoulad, který se týká čeho jiného než financí. Asociace, která turnaj dosud pořádala, prý požaduje příliš mnoho financí na pokrytí svého vysokého budgetu.

Crane si myslí, že tolik peněz není na pořádání turnaje potřeba. "Nebyli schopní uzavřít dohodu, tak ji uzavřu já," uvedl investor. "Nemyslím si, že je potřeba jim dávat tolik peněz na golfový turnaj," dodal Crane.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení