Matuš dal na Challenge Tour další skvělé kolo. Cut má i Melichová

Stanislav Matuš

Stanislav Matuš si na Challenge Tour v Belgii připsal druhý cut v sezóně. Po prvním kole za 68 ran zahrál navlas stejně i v pátek a se skóre -6 má na aktuální hranici cutu náskok dvou ran. Postup do finálových kol už mu tak neunikne.

Český profesionál tak má důvod k optimismu. Poté, co z Kunětické hory odjížděl zklamaný a později litoval svých slov o výměně trenéra, se mu tak blýsklo na vydařenější zbytek sezóny.

Na KPMG Trophy hrál druhé kolo v dopoledním flightu. Po jeho dohrání se v leaderboardu nacházel na děleném 16. místě s náskokem tří ran na cut. Při velkém počtu konkurentů bylo zřejmé, že bude pořadím postupně mírně klesat, ale že postup by mu uniknout neměl.

Obojí se potvrdilo. Matuš je po 36 jamkách na děleném 24. místě. Hranice cutu se cice o jednu ránu snížila, ale hráče Prague Golf Teamu už to neohrozilo. Na čelo ztrácí v polovině turnaje sedm ran. Se skóre -13 vedou Skot David Law a Welšan Stuart Manley.

Matuš vyšel do druhého kola z druhé devítky. Na ní nejprve zapsal bogey na 11. jamce, ale dvě birdie na patnáctce a šestnáctce mu pozici směrem k cutu pomohla hodně vylepšit.

Na druhé devítce pak přišla opět dvě birdie po sobě na trojce a čtyřce. Pak sice druhé bogey na pětce, ale také už páté birdie na osmičce.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Na Viaplay Ladies Finnish Open v rámci Ladies European Tour Access Series se v pátek dařilo české amatérce Janě Melichové. Na rozdíl od profesionálek Lucie Hinnerové a Kateřině Krásové prošla cutem.

Oproti čtvrtku si v pátečním kole o dvě rány polepšila na 73 a s celkovým skóre +4 se může těšit na finále. Melichová ve druhém kole zapsala dvě bogey a jedno birdie a patří jí průběžné dělené 23. místo. Vede Finka Ursula Vikström.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

V pátek bojovali také dva Češi v Rakousku na turnaji nového formátu European Tour. Na Shot Clock Masters v Diamond CC se jim ale nevedlo. Petr Dědek junior ukončil působení na turnaji po dvou kolech se skóre +18, Petr Gál byl celkově o pět ran výš.

V Rakousku vede v polovině turnaje s náskokem jedné rány Fin Mikko Korhonen. V časovém limitu 40 až 50 vteřin se cítí dobře veterán Miguel Ángel Jiménez, který na děleném čtvrtém místě ztrácí na vedení dvě rány.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení