Parádní výkon Melichové. Na LETAS se vešla do TOP 15

Jana Melichová

Jana Melichová dosáhla ve skvěle rozjeté sezóně dalšího výborného výsledku na LETAS. Na Viaplay Ladies Finnish Open skončila na děleném čtrnáctém místě, když za top 10 zaostala jen o dvě rány.

V současnosti nejlepší česká amatérka se už dokázala v této sezóně na LETAS ve Francii umístit na senzačním děleném pátém místě. Ve Finsku dokázala, že tento úspěch nebyl náhodný, když na něj navázala umístěním těsně za TOP 10.

Mezi nejlepší desítkou se Melichová chvíli nacházela po první devítce, když zahrála berdíky na dvojce, šestce a osmičce. Devět jamek před dohráním dělila vynikající sedmé místo.

To však bohužel neudržela. Na druhé devítce už jen přičítala. Třemi bogey na desítce, patnáctce a osmnáctce smazala předchozí zisky a třetí kolo došla v paru.

I tak se jí ale na závěr turnaje podařilo nezapsat poprvé plusové skóre. S konečným výsledkem +4 ztratila na čelo leaderboardu šest ran.

Na něm se po třech kolech dělilo o první místo hned pět hráček. Play off tak mělo nebývale početné složení.

Z vítězství se nakonec radovala Švédka Julia Engstrom. Triumf si zajistila berdíkem na druhé dodatečné jamce.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Třetí kolo se na Challenge Tour v Belgii nevyvedlo Stanislavu Matušovi. Po dvou výborných kolech za 68 zahrál tentokrát 74 ran (+4) a na KPMG Trophy klesl až do sedmé desítky pořadí. V sobotu zice zahájil berdíkem, ale na trojce zapsal dabláče. Do konce první devítky přidal ještě tři bogey.

Ještě hůř to s ním vypadalo po dalších dvou bogey na desítce a třináctce, ale čtrnáctka a šestnáctka mu přinesly alespoň částečnou útěchu v podobě dvou berdíků.

Kolo před koncem se ujal samostatného vedení Welšan Stuart Manley, který v sobotu zahrál 65 ran a je v čele o dvě rány před Švédem Antonem Karlssonem.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení