Matuš zakončil Challenge Tour návratem ke skvělým kolům

Stanislav Matuš

Stanislav Matuš zakončil svůj další turnaj Challenge Tour velmi povzbudivým výkonem. Ve čtvrtém kolem zahrál stejně jako v prvním a druhém kole 68 ran (-3) a obsadil na KPMG Trophy v Belgii konečné dělené 58. místo.

Jediné, co ho tak může mrzet, je nepovedená třetí runda za 75 ran, které ho připravila o mnohem lepší výsledek a peníze. Druhý cut v sezóně, zvlášť po nepovedené Kuňce předminulý týden, a tři výborná kola, ho však mohou do dalších turnajů jedině povzbudit.

Matuš prožil v neděli na L´Empereur G&CC dvě odlišné devítky, začínal ne té druhé, kde si hned na úvod čtvrtého kola připsal bogey. Následně zahrál osm parů v řadě.

Druhá resp. první devítka byla v Matušově podání excelentní. Zahrál na ní pěr berdíků na jamkách č. 1, 3, 5, 7 a 9 při jednom bogey na šestce.

Za dělené 58. místo si Matuš připočetl do pořadí Road To Ras Al Khaimah 576 eur. Celkové si letos na Challenge Tour vydělal 2486 eur, což ho po sedmi odehraných turnajích řadí na 154. místo.

V Belgii se o vítězi rozhodovalo až v tříčlenném play off, do kterého se dostali Pedro Figueiredo, Anton Karlsson a Stuart Manley. Všichni s celkovým skóre -22, na které Matuš ztratil v konečném součtu 17 ran.

V rozstřelu se hned na první dodatečné jamce prosadil berdíkem Portugalec Figueiredo, zatímco jeho soupeři zahráli jen par, a připsal si tak za vítězství 28 800 eur.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení