Nový formát zrychlil hru. Shot Clock Masters vyhrál Korhonen

Mikko Korhonen

Mikko Korhonen je novým členem rodiny vítězů European Tour. V sedmatřiceti letech se dočkal svého prvního profesionálního vítězství na rakouském Shot Clock Masters, které se poprvé hrálo s časovým limitem na každou ránu po celý turnaj.

Fin vstupoval do posledního kola s náskokem pěti ran, ale ten se mu brzy smrsknul na tři, čímž dal pronásledovatelům šanci. Přes dvě zdržení kvůli počasí si však nakonec dokráčel k jasnému triumfu, když stihl svůj náskok do konce turnaje zdvojnásobit.

Korhonen je zkušený bojovník s nepřízní osudu. Na European Tour se dostal v roce 2010, ale do roku 2014 musel svou kartu čtyřikrát obhajovat v kvalifikační škole, z toho jednou neúspěšně. V roce 2014 ale vyhrál Final Stage a od té doby už je pevnou součástí ET.

A to bude po jeho dominantním vítězství nedaleko Vídně minimálně do roku 2019. Navíc posílil své šance, že si na konci sezóny poprvé zahraje finálový turnaj DP World Tour Championship v Dubaji.

"Cítím se skvěle, nádherně," řekl Korhonen po svém prvním vítězství ze 146. turnajů. "Už jsem se o výhře neodvažoval ani přemýšlet. Když můj míček dopadl na 18. green, věděl jsem, že mám asi pět nebo šest puttů v záloze," uvedl.

"Čekal jsem tak dlouho. Není lehké vyhrát, zvlášť ne poprvé. Útočil jsem na vítězství několikrát, takže jsem rád, že jsem to konečně dokázal. Nemám slov," radoval se Korhonen.

European Tour poprvé a uspořádala kompletní turnaj, kde hráčům za nedodržení časového limitu 40 vteřin k odehrání rány hrozila penalizace. Za celý týden se pouze čtyři hráči lapili do časové pasti a výsledkem byla výrazně rychlejší kola, než je sezónní průměr.

Hráči si nový formát velmi pochvalovali a podle prvních ohlasů byla tato inovace v Atzenbruggu velkým úspěchem.

"Není pochyb o tom, že jsme vyzkoušeli něco, co může zlepšit hru. Ukázalo se, že když si to hráči v hlavě nastaví, jsou schopni hrát bez problémů rychleji. Je to lepší pro všechny. Pro diváky, pro televize i pro samotné hráče," hodnotil novinku ředitel European Tour Keith Pelley.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení