Bude US Open opět brutální? Víme, jaká bude šířka fairwayí

Shinnecock Hills

V loňském roce se na US Open jednalo o tradiční výjimku potvrzující pravidlo. Turnaj, kde často na vítězství stačí výsledek nad parem, ovládl Brooks Koepka se skóre -16. Letos by se ale opět měli ti nejlepší golfisté světa "trápit" kolem paru. Shinnecock Hills bude kousat.

Loňské kopce byly pro hráče přívětivé. Šířka fairwayí byla v Erin Hills až příliš vstřícná. Do hustých roughů se hráči nedostávali až tak často, a tak hned sedm jich skončilo v mínusu na dvojciferném výsledku.

To by se letos stát nemělo.

Sice to nebude tak brutální, jako v roce 2004, kdy se US Open v Shinnecock Hills hrálo naposledy, ale i tak na hráče bude čekat pořádná výzva. Před čtrnácti lety zde byly fairwaye v průměru široké pouhých 26 yardů, letos by to mělo být kolem 40.

A to i přesto, že hřiště prošlo od svého posledního hostitelství výrazným redesignem a fairwaye byly pro obyčejný provoz rozšířeny na 65 yardů.

Od loňského podzimu se však s ohledem na US Open tráva seká jinak a na některá místa byla také vyseta znovu kostřava, aby hráče v tomto týdnu opět prověřil tradičně vražedný rough.

"Hrál jsem to den poté, co vysázeli kostřavu. Hřiště bude podstatně širší a vlídnější z týčka, než bylo v roce 2004. Bude tak z týčka férové, když však uděláte chybu, hodně vás potrestá," myslí si Adam Scott, který patří mezi 19 hráčů z letošního startovního pole, kteří hráli US Open na stejném místě i před čtrnácti lety.

Jejich výhoda však bude i kvůli redesignu pouze dílčí, na druhou stranu zde byli zvyklí (ne)trefovat mnohem užší fairwaye. S tím ale hráči na US Open počítají. Ročníky, jako byl ten loňský, jsou prostě výjimkou.

Nejsou to ale pouze fairwaye, s čím budou hráči bojovat a čím se hřiště bude lišit od toho, na kterém se hrál druhý major sezony v roce 2004. Kolem greenů byla tráva naopak výrazně posekána a míčky tak budou odjíždět klidně i o 15 yardů dál.

Už během nedělního tréninkového kola, které využili kromě Scotta třeba Tiger Woods, Jordan Spieth, Rory McIlroy nebo Hideki Matsuyama, si to vyzkoušel také Kevin Kisner.

Na tříparu jedenácté jamky posílal zpoza greenu míček do kopce hybridem. Jelikož kvůli převýšení vůbec neviděl na green, ptal se jen svého kedíka Duana Bocka, jak jeho pokus dopadl.

"V bunkeru," dostalo se mu dvakrát odpovědi.

V tomto týdnu se máme opravdu na co těšit!

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení