Golfová kráska radí, jak hrát jamky, ze kterých máte strach

celá fotogalerie (20) » Paige Spiranac

Dosud jsme vám ukazovali spíš ženské půvaby Paige Spiranac, než její golfové schopnosti. Teď se to pokusíme napravit. Americká instagramová golfová královna v následujícím videu ukazuje, že hrát opravdu umí. Poradí vám, jak na jamky, ze kterých jde strach.

Pokud byste se náhodou, nevíme proč, nemohli soustředit na to, co Paige říká, pomůžeme vám. Jako příklad stresující jamky si vybrala osmnáctku v Prestwicku v Myrtle Beach v Jižní Karolíně.

Ta je nepříjemná vodou po levé straně.

"Je tady všude voda po celé délce jamky. Povím vám, jak hrát tyhle hrůzu nahánějící jamky. Kdykoliv vidím nebezpečí, cítím se nervózní. Co mám dělat, když je všude nalevo voda? Ukáži vám to," láká Paige na to, abyste video hned nevypli (což jste stejně neměli v plánu udělat).

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotografie (20)

"V první řadě si vyberte hůl, se kterou se cítíte komfortně. To je u mě driver, se kterým jsem solidní," začne Paige radou, kterou považuje za zásadní. "Pokud je nalevo voda, zamířím mírně vpravo a švihám volně," pokračuje.

"Já se cítím dobře při draw, ale pokud vám jde lépe fade, klidně ho zahrajte. Prostě hrajte tu ránu, která vám nejvíce vyhovuje. Rozmyslete si ji a nebojte se jí. Myslete na to, že jste na drivingu a nenechte se vyděsit tím, že vlevo je všude voda," radí Spiranac.

A pak jde na věc. "Postavte se za míček a představte si ránu. Nemyslete na vodu, nemyslete na rough vpravo, jen si představujte ránu, kterou chcete zahrát. Uvolněte se, mějte sebedůvěru a hrajte," řekla, načež práskla driverem do balonku.

"Není to perfektní rána, ale tu nemůžete pokaždé očekávat. Tahle splnila svůj účel a o tom to je. Věřit, švihnout, udeřit a jít," řekla, když našla svůj míček mírně vpravo v roughu. "Je to naprosto v pořádku, nejsem ve vodě, takže to beru."

Tím pro ni ale nebezpečí nekončí. Voda nalevo je tam pořád a Paige čeká příhra do greenu, který zepředu a vpravo chrání bunkery.

"Rána je to stresující, ale nesmím se nechat zastrašit. Důležité je se soustředit na opravdu dobrý kontakt s míčem a v tomto případě s šestkou železem zahrát lehčí švih tak na 85 procent," komentuje dlouhonohá blondýna.

"Opět platí, že je dobré vybrat si hůl, se kterou se cítím dobře. Víme všichni, že golf je o sebevědomí, tak to jdu takhle zahrát," řekne a podruhé udeří do míčku, který nedoletí na green, ale leží tak, že voda již není nebezpečím.

"Nevybrala jsem nejlepší hůl, jsem kratší, ale zahrála jsem s ní dobrou ránu. Hlavně jsem se vyhnula všem problémům, míček leží v bezpečné poloze, takže se můžu pokusit zahrát up and down do paru," říká.

"Důležité je si uvědomit, že i par je skvělé číslo. Zvlášť na těžkých jamkách jsou pary vítězstvím. Pokud zahraji up and down, budu velmi spokojená, protože jsem právě zahrála v paru strašidelnou jamku. Není třeba tlačit za každou cenu na birdie, par je dobrý, někdy i bogey"

"Je to krásná jamka. Takové jsou nejtěžší, když je tam voda, skála, nebo stromy. Měli byste ale radši myslet na to, jak je to krásná jamka," řekne předtím, než zahraje měkký chip 1,5 metrů od jamky.

Pak již bez problémů pošle míček do paru.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení