5 důvodů, proč vyrazit na ženský golf na Konopiště

Kateřina Krásová

Po konci turnaje Ladies European Tour na Dýšině nemá český golfový fanoušek příliš možností setkat se s vrcholným ženským golfem. I proto je dobře, že už druhým rokem pořádá Česká golfová federace akci nižší série LET Access. Proč byste na Konopišti neměli chybět?

Jasně, ta nejznámější něžná jména golfového světa budou na AXA Czech Ladies Challenge chybět, když se bohužel turnaje nezúčastní ani Klára Spilková, ale svou kvalitu mít turnaj bude. A navíc se bude hrát na hřišti, které jinak vrcholné golfové akce příliš často nehostí.

Na Konopišti, konkrétně jeho hřišti Radecký, se však ukáže celkem 25 českých hráček, ze kterých některé mohou mít nejvyšší ambice. I proto by se jim hodila podpora, kterou jim můžete dodat svou přítomností. Zde je našich pět důvodů, proč byste neměli váhat a do Tvoršovic vyrazit.

Nejlepší ženský golf u nás

Lepší ženský golf v Česku nyní prostě na vlastní oči neuvidíte, pokud tedy nepočítáme, když vyrazíte na vlastní pěst okukovat tréninkovou rundu Kláry Spilkové. Na Konopiště dorazí především mladé hráčky, které jsou na začátku své kariéry a v budoucnu mají v plánu zamířit výše. Doplní je zkušené golfistky, které buď nemají kde hrát, protože Ladies European Tour v Evropě skomírá, nebo se delší dobu drží na úrovni LETAS. 

25 Češek ve startovním poli

Skoro pětinu startovního pole tvoří domácí hráčky! Některé sice spíše do počtu, když se často jedná o jejich první zkušenost s touto úrovní golfu, ale alespoň získají zkušenosti. Ty nejlepší české amatérky v čele s letos famózně hrající Janou Melichovou však mohou pomýšlet minimálně na TOP 10, ukázat by se pak po delší době chtěly i domácí profesionálky. Dvě nejlepší – Klára Spilková a Karolína Vlčková – ale budou chybět.

Konopiště z jiného úhlu pohledu

Konopiště je častým cílem českých golfistů, vrcholné akce se zde ale příliš často nehrají. A nebavíme se jen o profi golfu, ani ČGF zde příliš turnajů nepořádá. I proto bude zajímavé sledovat, jak hřiště Radecký, nastavené z kombinace všech odpališť, obstojí špičkovému golfu. A zajímavá zkušenost to může být i pro "obyčejné" hráče, kteří mají šanci vidět, jak hřiště, které sami často hrají, zvládnou skvělé golfistky.

Krásné ženy

Nejen ženský golf, ale sport obecně, nabízí i další vjemy než čistě sportovní výkony. Ženy a dívky přinášejí na hřiště i určitou noblesu a samozřejmě krásu. Nejde jim jen o to, napálit míček co nejpřesněji a nejdál, ale zároveň chtějí na hřišti i co nejlépe vypadat. Proto si především muži, ale nejen oni, přijdou na své i v tomto ohledu.

(Snad) vlídné počasí

Koncem minulého týdne do Česka dorazila studená vlna, která kromě ochlazení přinesla i časté deště a lokální bouřky. Předpověď počasí je ale právě na tři hrací dny turnaje, kterými bude čtvrtek až sobota, nejvlídnější. Nemělo by pršet a teploty by mohly dosáhnout až 27 stupňů Celsia. Od neděle se má zase zatáhnout a celý další týden by měl propršet. Počasí si tak podle všeho v České golfové federaci objednali ideální.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení