Zlomí Mickelson prokletí US Open? Nechce na to ani myslet

Phil Mickelson

Na Masters to byl Rory McIlroy, který toužil, nakonec neúspěšně, zkompletovat kariérní grandslam. Na US Open se stejným cílem přijíždí Phil Mickelson. Mnozí tvrdí, že je to možná jeho poslední velká šance vzhledem k tomu, kde se druhý major sezóny hraje.

V Shinnecock Hills ve státě New York skončil Lefty na US Open na děleném čtvrtém místě v roce 1995. V roce 2004 byl druhý za Retiefem Goosenem. Je to poslední major, který mu ve 47 letech ve sbírce chybí. Navíc se letos opět dostal do špičkové formy, vyhrál turnaj.

Mickelson má s US Open nevyřízené účty. Vyhrál v kariéře pět majorů, jen na US Open skončil hned šestkrát druhý, nebo dělený druhý, což je rekord. Poprvé v roce 1999, naposledy v roce 2013.

Ačkoliv přiznává, že vítezství bude v tomto týdnu určitě cílem, odmítá se na něj fixovat a přemýšlet o něm dřív, než o něj bude opravdu hrát.

"Čím více o něm přemýšlím, tím více mi to odvádí pozornost od samotného čtvrtečního kola. Takže opravdu teď nemyslím na to, že chci vyhrát, ale že chci hrát i o víkendu," upozornil Mickelson na to, že nejdřív musí na US Open projít cutem.

Přesto je rád, že po roční absenci na turnaji bude o kariérní grandslam opět bojovat. "Miluji výzvy. Nejdřív chci ale zůstat ve hře ve čtvrtek a pak i v pátek. Jedině tak budu mít možnost hrát o vítězství i o víkendu."

A dodává: "Výhra je opravdu poslední věcí, o které teď přemýšlím. Když tam půjdu od začátku s tím, že chci vyhrát US Open, velmi rychle ho ztratím," dodal Mickelson, který loni v Erin Hills nestartoval, protože dal přednost maturitní slavnosti své dcery.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení