Houston Open žije! Zachráncem je majitel baseballistů

Houston Open

Majital baseballováho týmu Houston Astros Jim Crane zachránil jeden z nejtradičnějších golfových turnajů PGA Tour. V čele skupiny lokálních investorů se dohodl na nové pětileté smlouvě o pořádání Houston Open, kterému bude v kalendáři PGA Tour patřit nový termín.

Astros Foundation, kterou Crane vede, bude turnaj pořádat jako dosud v Golf Club of Houston. Termín však ještě není znám, jelikož PGA Tour stále neoznámila kalendář na příští sezónu, ale proslýchá se, že nový termín bude týden před US Open.

Dosud se turnaj založený v roce 1946 konal v týdnu před Masters. Na toto místo v kalendáři by se údajně mohl posunout nový podnik v Minnesotě, který se dosud hrál jako součást veteránské PGA Tour Champions.

Houston Open se letos odehrálo bez sponzora a hrozilo mu, že zanikne. Zájem pořádat ho na svém hřišti původně ztratil i Golf Club of Houston, který loni téměř zničil hurikán Harvey. Organizátoři v čele Houston Golf Association měli čas do 31. května najít jiné hřiště a sponzora.

To se nepovedlo, a tak se do hry vložil Crane a turnaj zachránil minimálně na dalších pět let.

"Akce měla vždy zásadní charitativní dopad díky svým partnerům a vynikající místní komunitní podpoře. Díky Astros Foundation a Jimu Craneovi budou tyto aktivity pokračovat dál," uvedl komisionář PGA Tour Jay Monahan v prohlášení.

Posledním vítězem Houston Open tak nezůstane Ian Poulter, který si letošním triumfem zajistil na poslední chvíli start na Masters.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení