Zmatený Spieth netušil, že US Open změnilo pravidla

Jordan Spieth

Když byl Jordan Spieth na tiskové konferenci před US Open dotázán, co říká na změnu pravidel ohledně systému play off, působil zaskočeně. O novince neměl ani tušení.

USGA v únoru oznámila, že s letošní platností ruší 18jamkové play off, které se dosud hrálo na US Open v případě, že o vítězi nerozhodla čtyři kola. Nahradila je dvoujamkovou rozehrávkou.

Když byl Spieth požádán o názor na tuto skutečnost, zůstal zmatený. "Je to poprvé, co slyším, že je tato možnost," nepochopil otázku.

Není to možnost, je to pravidlo, které USGA uplatnila poprvé před dvěma týdny na US Woman's Open, kdy v nově zavedeném rozstřelu vyhrála Ariya Jutanugarn. Fanoušci tak na šampionku nemuseli čekat až do pondělí.

"Upřímně, netušil jsem, o čem je řeč. Ukazuje to, jak málo vím o tom, co se kolem mě děje," zasmál se Spieth nakonec sám sobě, když pochopil, že byl chvíli úplně mimo.

Uniklo mu, že US Open, resp. USGA, v únoru jako poslední major zrušila relikt staré doby, kdy se majory rozhodovaly tímto brutálním způsobem.

Play off na 18 jamek se na US Open hrálo naposledy v roce 2008. Tehdy v něm získal svůj poslední major titul Tiger Woods, když udolal Rocca Mediateho. Od té doby Tiger na další velký zářez čeká.

S rozhodnutím USGA také přišla na přetřes otázka, že čtyři různé major turnaje mají stále čtyři různé způsoby rozhodnutí o vítězi, pakliže se tak nestane po klasických 72 jamkách.

Masters má náhlou smrt, US Open nyní rozehru na dvě jamky, PGA Championship na tři a The Open na čtyři jamky.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení