Fowler vyhrál ruku krásné Allison. Teď je čas vyhrát i major

Rickie Fowler

Deset minut cesty od Shinnecock Hills, které v tomto týdnu hostí US Open, se nachází Southampton Beach. Tato malebná pláž ve východním cípu Long Islandu v New Yorku dosud neměla v životě Rickieho Fowlera žádný význam. Až do minulého týdne.

Fowler si tam odskočil z přípravy na druhý major sezóny na procházku s přítelkyní Allison Stoke, aby ji požádal o ruku. Jeden z nejpopulárnějších hráčů současnosti tím dal najevo, že chce ukončit životní etapu svobodného mládence.

Na konci týdne by na US Open rád ukončil jinou etapu. Tu bez vítězství na majoru. "Nemám žádný speciální vztah k této oblasti," řekl ve středu médiím rodák z Kalifornie. "Nic jsem neplánoval, jen už jsem nechtěl chodit kolem horké kaše s prstenem v kapse," řekl ke svému zasnoubení.

Prstenu se tedy již zbavil. Teď by se rád zbavil i nálepky nejlepšího hráče bez vyhraného majoru, kterou loni zdědil po Sergiu Garciovi (po Garciově vítězství na Masters, pozn.). V TOP 5 na majoru skončil již osmkrát, včetně druhého místa na letošním Masters o pouhou ránu za Patrickem Reedem.

"Tam jsem byl už opravdu velmi blízko. Všichni víme, že mám na to vyhrát (major). Připravit se tak, abych uspěl v tom specifickém týdnu. Někteří v tom byli opravdu dobří, jako Jack (Nicklaus), Tiger (Woods)," povídal Fowler.

"Phil (Mickelson) taky nevyhrál první major hned, takže pořád je tu naděje. Neobávám se, že by se mi to nepovedlo. Stane se to, a až jednou získám své první vítězství, nebude poslední," věří čerstvě zasnoubený devětadvacetiletý Fowler.

Do té doby totiž bude pořád všude slyšet a číst dohady, kdy už se mu to konečně povede. Není divu, patří mezi nejlepší a nejkonzistentnější hráče současnosti.

Jenže když během tří dnů před US Open pořádala USGA jedenáct separátních tiskových konferencí s největšími hvězdami, deset z nich mělo major. Fowler jediný ne. Jeho víra, že ho brzy získá, však byla na Masters hodně posílena.

"Odjel jsem od tamtudy s vědomím, že mohu vyhrávat majory. Byl to zábavný pocit a upevnil mou víru v to, co jsem schopný dokázat," uvedl Fowler, který cítí, že na vítězství je ten správný čas. Tak proč ne už na aktuálním US Open.

Tuto víru s ním sdílí i řada jeho vrstevníků. Rory McIlroy je jedním z nich. Před čtyřmi lety na PGA Championship ve Valhalle ho tam při svém vítězství porazil o dvě rány. Fowler byl dělený třetí. Tehdy mluvil McIlroy o tom, že Fowler svůj major vyhraje a ne jeden.

"Čím častěji se Rickie dostane do pozice, že o něj bude bojovat, tím větší šance bude, že jednou opravdu vyhraje. Všichni bychom byli překvapeni, pokud by minimálně jeden, ale spíš více majorů během své kariéry nevyhrál," uvedl McIlroy. Tak proč ne už na aktuálním US Open.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení