Skandál v USA. Šéf americké PGA boural, měl řídit opilý

Paul Levy

Velkou nepříjemnost musí řešit v týdnu US Open v organizaci PGA of America. Její prezident Paul Levy v minulém týdnu havaroval ve svém autě, když byl následně zadržen za podezření z řízení pod vlivem.

Vše vyšlo najevo až nyní, o celé události informoval jako první GolfWeek. Nehoda se stala ve čtvrtek 7. června v Kalifornii, když policie dostala informaci o nabouraném autě ve 23:22 místního času.

Když policisté dorazili na místo nehody na Highway 111, zjistili, že za volantem automobilu, který narazil do jedné ze značek, sedí 57letý šéf PGA of America Paul Levy. Jevil přitom známky opilosti.

I když nebyl zraněn, byl převezen do nemocnice, kde podstoupil testy na alkohol. Následně byl transportován do místní věznice Riverside County Jail, kam dorazil dvanáct minut před druhou hodinou ranní.

"Paul Levy přebírá odpovědnost za své jednání. Vyjádřil nad ním hlubokou lítost a plně rozumí tomu, jak nezodpovědné bylo jeho chování," vzkázal v prohlášení mluvčí PGA of America.

Další osud Levyho, který je v čele organizace od roku 2016, ještě není znám: "PGA of America bude podporovat Paula v jeho obtížné životní situaci, kdy bude čelit následkům svého jednání, když si v následujících měsících projde soudním řízením."

PGA of America je mimo jiné organizátorem závěrečného majoru roku, kterým je PGA Championship. Ten se bude letos konat v polovině srpna v Bellerive Country Clubu. US Open pořádá USGA.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení