Matuš rozehrál Challenge Tour slibně. Ve Francii začal v paru

Stanislav Matuš

Stanislav Matuš rozehrál ve Francii další turnaj Challenge Tour. Na Hauts de France Golf Open v Lumbres obešel úvodní kolo v paru, což ho po dohrání zařadilo na konec druhé desítky.

Jediný český profesionál s plnou kartou na Challenge Tour hraje svůj osmý turnaj sezóny. Zatím prošel cutem jen dvakrát, ale ve Francii to má rozehrané výborně směrem k druhému cutu v řadě.

Matuš vyrazil na hřiště v ranním flightu, takže při podepisování skórkarty mohl očekávat, že pořadím klesne. Nicméně jeho čtvrtečních 71 ran mu dalo solidní základ. Mohlo být však lépe, nebýt jednoho dabláče.

Hráč Prague Golf Teamu vyrazil do prvního kola z jedničky a v úvodu si připsal tři pary. První ze svých pěti birdie úvodního dne zahrál na čtyřce, vzápětí však i první bogey.

To napravil hned na šestce druhým berdíkem. Na osmičce pak přišel další, takže byl po úvodní devítce na slibných mínus dvou.

I druhou devítku načal Matuš třemi pary, bohužel na třináctce přišlo zmíněné double bogey, po kterém se dostal opět do paru.

V následující sekvenci čtyř jamek střídal birdie a bogey, než na osmnáctce uzavřel první kolo opět parem. V paru tak obešel i úvodní rundu.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení